1 komentārs
Aizver durvis, logus un dūmvadu aizvērtņus! VUGD padomi, kā pasargāt sevi gaidāmā negaisa laikā
IEVA ČĪKA, LETA

Sestdien, 12. augusta pēcpusdienā un vakarā gaidāmā negaisa laikā ugunsdzēsēji glābēji aicina iedzīvotājus aizvērt durvis, logus un dūmvadu aizvērtņus, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD aicina iedzīvotājus negaisa laikā bez nepieciešamības nedoties ārpus telpām. Tāpat cilvēki aicināti parūpēties, lai telpās nebūtu caurvēja, jo ar to telpā var iekļūt lodveida zibens. Arī dūmi vada elektrību, tādēļ, kurinot pīti vai krāsni, pieaug risks, ka ēkā var iespert zibens. Ieteicams arī atvienot radio un televizoru no elektriskā tīkla, kā arī neizmantot sadzīves elektrotehniku un tālruni.

VUGD uzsver, ka pērkona negaisa laikā nedrīkst atrasties ezerā vai citās ūdenskrātuvēs, peldēties, makšķerēt. Nepieciešams attālināties no ūdenskrātuves drošā attālumā, jo ūdens labi vada elektrību.

Nedrīkst slēpties arī zem augstiem, atsevišķi augošiem kokiem – ozoliem, priedēm, liepām, it sevišķi tad, ja to stumbru jau bojājis zibens. Pastāv risks, ka zibens var trāpīt kokā vēlreiz.

Tāpat iedzīvotāji tiek aicināti negaisa laikā nebraukt ar velosipēdu, motociklu vai motorolleru, kā arī neatrasties tiešā kontaktā ar metāla priekšmetiem.

VUGD arī brīdina, ka negaisa laikā jūrā var veidoties augsti viļņi. Tāpēc tiek atgādināts, ka negaisa laikā kategoriski aizliegts atrasties uz moliem. Šajā laikā mola akmeņi ir slideni. Viļņu, spēcīgā vēja un slideno akmeņu dēļ cilvēks viegli var iekrist ūdenī. No ūdens paša spēkiem izkļūt ārā gandrīz nav iespējams.

Par nogāztiem kokiem, pārrautiem vadiem, avārijām vai citiem negadījumiem, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, iedzīvotāji aicināti zvanīt VUGD pa tālruni 112.

Skaties.lv jau vēstīja, ka sestdien, 12. augustā, kā arī naktī uz svētdienu, 13. augustu, Latvijā iespējams postošs pērkona negaiss – spēcīga vētra, lieli virpuļviesuļi, milzīgi krusas graudi un īslaicīgi plūdi, prognozē Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl