Aizvadītajās brīvdienās konstatēts liels skaits autovadītāju, kuri vadījuši automašīnu lielā reibumā

0 Komentāru
Aizvadītajās brīvdienās konstatēts liels skaits autovadītāju, kuri vadījuši automašīnu lielā reibumā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (Foto: LETA)

Valsts policija (VP) aizvadītajās brīvdienās valstī kopumā konstatējusi 124 autovadītājus, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā, informēja VP.

Laikā no 22. jūnija līdz 27. jūnijam notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 118 personas un bojā gājuši trīs satiksmes dalībnieki. Viena persona gāja bojā, apgāžoties automašīnai. Pēc sadursmes ar automašīnu gāja bojā kāds motociklists, savukārt automašīnas un velosipēda sadursmē dzīvību zaudēja velosipēda vadītājs.

Aizvadītajās brīvdienās konstatēts liels skaits tieši to autovadītāju, kuri vadījuši automašīnu lielā reibumā. Virs 1,5 promilēm alkohola koncentrācija organismā konstatēta 61 šoferim, savukārt virs vienas promiles 38 autobraucējiem.

“Kopējā statistika parāda ne tikai iedzīvotāju bezatbildības līmeni, bet arī policijas paveikto darbu. Mums diemžēl jāatzīst – jo vairāk šādas pārbaudes īstenojam, jo vairāk konstatējam, ka ir pieļauti pārkāpumi. Veicot šādas pastiprinātas pārbaudes, mēs varam secināt, ka situācija ar dzērājšoferiem neuzlabojas, aizvien ir autovadītāji, kuri riskē ar savu un apkārtējo drošību,” norāda Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

Pēc viņa teiktā, lai novērstu šādus gadījumus, atbildība ir jāuzņemas ikvienam – gan pašiem autobraucējiem, gan līdzcilvēkiem, gan arī policijai jāvērtē šo notikumu dinamika un jāorganizē mērķtiecīgs darbs pārkāpēju kontrolei.

Piemēram, 22.jūnijā Beverīnas novada Kauguru pagastā Valsts policijas darbinieki apturēja kādu kravas automašīnas “Mercedes Benz” vadītāju, kuram, veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpojamajā gaisā, tika konstatētas 3,9 promiles alkohola. Vadītājam par šo pārkāpumu tika piemērots transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumus, kā arī naudas sods.

Savukārt 23.jūnijā Rīgā, Vienības gatvē, tika apturēts kāds “BMW” vadītājs, kuram izelpā tika konstatētas 3,40 promiles alkohola, kā arī vadītājam nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Tāpat 25.jūnija pēcpusdienā Ķeguma novadā tika pieķerts kāds automašīnas “Jeep” vadītājs, kurš bija vadījis automašīnu stiprā alkohola reibumā – viņam izelpā konstatētas 3,74 promiles, kā arī šim vadītājam transportlīdzekļa vadīšanas tiesības bija jau iepriekš atņemtas.

Par šiem abiem gadījumiem sākti kriminālprocesi.

Papildus autovadītājiem, kuri ir pieķerti braucam reibumā, šajās dienās VP konstatējusi arī lielu skaitu velosipēdistu, kuri izvēlējušies pamatīgā reibumā vadīt šo braucamrīku. Piemēram, Madonas novada Mārcienas pagastā konstatēts kāds velosipēda vadītājs, kurš brauca, būdams 4,02 promiļu lielā reibumā.

0 Komentāru