Komentāri
Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēti jau 20 gripas gadījumi
FOTO: Flickr

Aizvadītajā nedēļā Latvijā konstatēti 20 gripas slimnieki, salīdzinot ar sešiem gadījumiem nedēļu iepriekš, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas monitoringa dati.

Ambulatorās ārstniecības iestādes, kuras iesaistītas gripas monitoringā, ziņojušas par trim pacientiem ar diagnozi gripa – šie pacienti vērsušies ambulatorajās iestādēs Rīgā un Liepājā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizvadītajā nedēļā Rīgas slimnīcās pieaudzis stacionēto pacientu skaits saistībā ar gripas infekciju – hospitalizēti 15 pacienti gripas gadījumos un divi pacienti ar gripas izraisītu plaušu karsoni.

Savukārt trešajā decembra nedēļā Latvijā tika reģistrēti seši gripas slimnieki, no kuriem divi vērsās ambulatorajā iestādē Jēkabpilī, bet četri tika stacionēti. Viens no pacientiem tika stacionēts ar gripas izraisītu plaušu karsoni.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja SPKC pārstāve Anete Jansone, šobrīd gripas izplatības intensitāte ir zema, taču pēdējās nedēļās novērots stacionēto gripas pacientu skaita pieaugums, kā arī pieaudzis laboratoriski apstiprināto gripas gadījumu skaits.

Jansone prognozēja, ka saslimstība ar gripu pakāpeniski palielināsies jau no janvāra sākuma. Novērojumi liecina, ka pie noturīgas saslimstības pieauguma tendences epidēmijas līmenis parasti tiek sasniegts divu līdz trīs nedēļu laikā.

Par gripas epidēmijas sākumu tiek paziņots, ja vismaz vienā no desmit gripas monitoringā iekļautajām teritorijām pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos vienas nedēļas laikā, pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Gripas epidēmijas intensitāte un ilgums katrā sezonā var būt ļoti atšķirīgs, norādīja Jansone. 2013./2014.gada sezonā gripas aktivitāte bijusi zema un epidēmijas līmenis netika sasniegts, savukārt 2012./2013.gada gripas sezonā gripas epidēmija sākās janvāra beigās un turpinājās līdz pat maija sākumam.

Jau ziņots, ka, pēc SPKC speciālistu prognozēm, gripas izplatība Latvijā varētu sākties janvāra otrajā pusē.

SPKC atgādina, ka vakcinācija tiek uzskatīta par efektīvāko gripas profilakses līdzekli. Īpaši nozīmīga tā ir riska grupas pacientiem, proti, tiem cilvēkiem, kuri sirgst ar hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas vājumu, grūtniecēm, kā arī bērniem vecumā līdz diviem gadiem un pacientiem, kas vecāki par 60 gadiem.

Tāpat gripas profilaksei svarīgi stiprināt organisma aizsargspējas un stingri ievērot personīgās higiēnas un piesardzības pasākumus, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl