Pagājušajā nedēļā inficēšanās ar Covid-19 lielākoties notikusi izglītības iestādēs

Pievienot komentāru
Pagājušajā nedēļā inficēšanās ar Covid-19 lielākoties notikusi izglītības iestādēs
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Aizvadītāja nedēļā inficēšanās ar Covid-19 savā ģimenē notikusi 26,5% no visiem atklātajiem un noskaidrotajiem saslimšanas gadījumiem, medijiem pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Tikmēr darbavietās inficējušies 29,3% no visiem jaunatklātajiem Covid-19 pacientiem, bet izglītības iestādēs – 31,4%.

Lasi vēl – Draudziņas vidusskolā līdz šim atklāti vairāk nekā 60 Covid-19 gadījumi

Lasi vēl – Pēc rudens brīvlaika skolas solos varētu atgriezties tikai 1.-6. klašu izglītojamie

Savukārt inficēšanās saistībā ar ārstniecības iestādēm konstatēta 6% gadījumu, skaidroja epidemiologs, piebilstot, ka saslimušo skaits ārstniecības iestādēs nav liels un šie gadījumi nav saistīti tikai ar vienu ārstniecības iestādi.

Savukārt 5% gadījumu personas inficējušās sporta nodarbībās, atklāja epidemiologs.

Vienlaikus pagājušajā nedēļā, pēc provizoriskajiem datiem, inficēšanās apstākļi tika noskaidroti aptuveni 80% inficēšanās gadījumu.

Jau ziņots, ka, veicot 2169 Covid-19 izmeklējumus, aizvadītajā diennaktī reģistrēti 95 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Savukārt viens pacients ar apstiprinātu Covid-19 diagnozi miris.

Pagājušajā diennaktī 4,3% no visiem testiem bijuši pozitīvi. SPKC iepriekš skaidrojis, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 3% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pagājušās diennakts laikā reģistrēta arī trīs saslimušo atveseļošanās no Covid-19, tādējādi līdz šim izveseļojušās 1325 personas.

Kopumā Latvijā veikti 364 012 Covid-19 izmeklējumi, bet saslimušas 2765 personas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā stacionēti pieci pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros ārstējas 65 pacienti, no kuriem 59 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet seši ar smagu slimības gaitu. Līdz šim no stacionāra izrakstīti 247 pacienti, starp kuriem ir gan atlabušie, gan mirušie.