Aizvadītajā naktī par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu sodīti vairāki simti cilvēku

26 komentāri

Komandantstunda jeb brīvdienu “mājsēde” Latvijā ir spēkā jau trešo nedēļas nogali. Taču arī aizvadītajā naktī par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu sodīti vairāki simti cilvēku. Likumsargiem nācies izklīdināt arī privātās ballītes. Naktī uz sestdienu kopā ar likumsargiem strādāja arī TV3 Ziņu filmēšanas grupa.

Iestājoties desmitiem vakarā galvaspilsētas ielās sāk patrulēt gan valsts, gan pašvaldības policijas ekipāžas. Vakars iesācies salīdzinoši mierīgi – pārvietojamies redzami pārsvarā taksometra vadītājus, vēl pa kādam vieglajam transportlīdzeklim.

Sastopot kādu autovadītāju, policija pārbaudīja pašapliecinājumu un dokumentus, un vadītājs varēja turpināt ceļu mājās. Autobusa pieturā pie valdības mājas policija pamanīja kādu personu, šajā gadījumā pašapliecinājuma nav. Vīrietis izlikās arī nezinām par komandantstundas esamību. Arī kādai kundzei pašapliecinājuma nebija – esot bijusi ciemos, nokavējusi autobusu.

Patruļas laikā vairums apturētajiem tomēr bija attaisnojošs iemesls atrasties uz ielas.

Tomēr vakarnakt policijai kopumā darba bijis pilnas rokas. Rīgas pašvaldības policija pārbaudījusi kopumā 109 personas – 66 gadījumos piemēroti sodi.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda: “Pagājušajā naktī, atšķirībā no iepriekšējām bija salīdzinoši vairāk tādi gadījumi, kur policija saņēma izsaukumus uz privātām ballītēm. Lielākoties policijai ziņoja kaimiņi, kuri nevarēja izturēt skaļo mūziku, ko ballētāji radīja. Bija arī atsevišķi gadījumi, kur paši ballētāji netiek galā ar kādu no ciemiņiem un sauc policiju.”

Diemžēl pārkāpēju krietni vairāk pagājušajā naktī bijis Valsts policijai. “Mājsēdes” kontroles laikā pārbaudītas 6621 personas un uzsākti 572 administratīvo pārkāpumu procesi. Visvairāk tieši Rīgas reģionā.  Vienā gadījumā personai piemērots sods 1500 eiro, kā arī noskaidrots, ka šī persona pirms tam veikusi zādzību kādā konditorejas veikalā.  Cita persona pēc pulksten 22.00 atradusies ārpus dzīvesvietas alkohola reibuma, paņemot līdzi gāzes ieroci.  Tāpat fiksēts kāds gadījums Bauskā, kur Valsts policija apturēja kādu transportlīdzekli, kurā atradās sešas personas no vairākām mājsaimniecībām. Šeit katram piemērots 100 eiro naudas sods.

Komandantstunda būs spēkā sestdien un svētdien no plkst.22.00 līdz plkst.5.00. “Mājsēde” beigsies 25. janvārī un par tālākiem lēmumiem valdība lems otrdien.

26 komentāri