Aizvadītajā gadā valstī pieaudzis dzimumnoziegumu skaits

Pievienot komentāru
Aizvadītajā gadā valstī pieaudzis dzimumnoziegumu skaits
FOTO: LETA

Pagājušajā gadā valstī strauji pieaudzis smagu noziegumu – izvarošanu – skaits. Par šo tendenci satraukumu pauž prokuratūra. Joprojām uz brīvām kājām ir arī tā sauktais Imantas pedofils, taču policijas priekšnieks sola viņu aizturēt. Policijas darbu apgrūtina profesionālu darbinieku trūkums un gadiem ilgā problēma – naudas trūkums.

Policijai joprojām tā arī nav izdevies atrast tā dēvēto Imantas pedofilu, kura kontā ir vairāki baisi noziegumi, proti, mazgadīgu meiteņu izvarošanas. Policijas priekšnieks gan ir pārliecības pilns, ka Latvijas meklētāko noziedznieku izdosies aizturēt. Līdz šim pārbaudītas vairāk nekā 600 aizdomīgas personas.

Ar policistiem diendienā sadarbojas prokurori. Viņi novērojuši biedējošu tendenci – dzimumnoziegumu skaits pērn krietni palielinājies.

Ģenerālprokurors atzīst, ka sadarbība ar policiju varētu būt labākā līmenī.

Policistu algas pēdējo gadu gaitā nedaudz palielinājušās, bet vidējais līmenis aizvien ir visai zems – šogad policists vidēji mēnesī uz rokas saņem 578 eiro.

Trūcīgā atalgojuma dēļ dienestu pamet talantīgākie darbinieki, un brīžiem pieklibo disciplīna – spilgts piemērs tam bija TV3 Ziņu operatora nepamatotā aizturēšana pie Krievijas vēstniecības, kā arī kāds nesens gadījums, kad policists piekāva šoferi Siguldā.

Pagājušajā gadā policisti novērojuši kādu interesantu tendenci – arvien populārāka jauniešu vidū kļūst marihuāna, turklāt – Latvijā audzēta. Pērn policistiem izdevies atklāt un likvidēt 27 marihuānas audzētavas.