Komentāri
Aizvadītajā gadā pacienti Stradiņa slimnīcai palikuši parādā vairāk nekā 537 000 eiro
Foto: LETA

Pagājušajā gadā pacienti Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai palikuši parādā 537 251 eiro, pastāstīja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Viņa stāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, neapmaksāto rēķinu kopsumma būtiski nav mainījusies, jo 2013.gadā tā sasniedza 530 225 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā, ka parāda summu galvenokārt veido pacientu neapmaksātā iemaksu daļa par saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem, slimnīca cieš zaudējumus, jo atgūt šos parādus ir diezgan bezcerīgi, norādīja Sīle.

Viņa uzsvēra, ka slimnīcas budžetam tas nozīmē negatīvu ietekmi uz ieņēmumiem. Šogad gan šo samazinājumu amortizē vienreizēja kompensācija par diagnozēs balstīta pakalpojuma apmaksas modeļa ieviešanu.

Lai veicinātu rēķinu apmaksu laikus, slimnīca iegulda savus resursus, stāstīja Sīle. Darbinieki telefoniski sazinās un atgādina par rēķinu apmaksu, tomēr sazvanītie pacienti ir tikai neliela daļa no visām personām, kuras nav norēķinājušās ar slimnīcu, jo vidējā parāda summa ir neliela un līdz ar to fiziski ir liels parādnieku skaits, stāstīja slimnīcas pārstāve.

Atsevišķos gadījumos Stradiņa slimnīca vienojas ar pacientu par rēķina nomaksas grafiku. Tāpat slimnīca aktīvi sadarbojas ar parādu piedziņas kompānijām, raugoties, lai procentu maksājumi par to pakalpojumiem nebūtu neadekvāti augsti salīdzinājumā ar atgūtajām summām, norādīja Sīle.

Jau ziņots, ka katru gadu pacienti Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai (RAKUS) paliek parādā 600 000 eiro, liecina slimnīcas apkopotā informācija.

Pašlaik summa, ko pacienti nav samaksājuši slimnīcai par pakalpojumiem, kopumā sasniedz 3,5 miljonus eiro. Slimnīcas vadība norāda, ka valstij nav mehānismu, kā kompensēt pacientu parādus.
Saskaņā ar slimnīcas datiem pēdējo trīs gadu laikā rēķinus nav samaksājuši 50 000 pacientu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl