Komentāri

Aizvadītais gads bija notikumiem bagāts – izdalītas vairākas balvas sportā un kultūrā, godināti labākie savas jomas darboņi, svinēti svētki. Neiztikts arī bez pārsteigumiem. Ar ko tad varam šogad lepoties?

Ikgadēja tradīcija ir godināt mūsu pašu līdzcilvēkus, kas nesavtīgi dara labu. Un kā pierāda Latvijas Lepnums – šādu sirds cilvēku mums no tiesas ir daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī šogad šo titulu ieguvuši labākie no labākajiem, starp viņiem ir skolotāja, glābējs, dzīvnieku aizstāvji un citi. Turklāt varam lepoties ne tikai ar šiem cilvēkiem – aizvadītais gads mums ir devis vairākus iemeslus, kādēļ varam augstāk pacelt galvu.

Krietnu lepnuma ražu ievāca mūsu sportisti. Trešo reizi savā karjerā par pasaules čempionu kļuva skeletonists Martins Dukurs. Arī viņa brālis Tomass Dukurs kāpa uz pjedestāla.

Latvijas vārds spoži mirdzējās arī pludmales volejbola debesīs – par Eiropas čempioniem kļuva Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Savukārt daudzas negulētas naktis fani aizvadījuši mūsu basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa dēļ – viņa veiksmīgais sniegums populārās basketbola līgas NBA laukumos sajūsmina miljonus visā pasaulē.

Prieku nesa arī cits Lielais Kristaps, proti, Latvijas kino balva. Šis gads bija dokumentālajām filmām bagāts, tāpēc likumsakarīgi, ka šoreiz sīvākā konkurence bija tieši šajā žanrā. Lepnumu izjutām arī par mūsu skatuves māksliniekiem, īpaši kad Spēlmaņu naktī par mūža ieguldījumu suminājām uzreiz divus teātra bruņiniekus – Uldi Dumpi un Ģirtu Jakovļevu.

Par Latvijas teātra starptautisku skanējumu parūpējās Jaunais Rīgas teātris. Lai redzētu režisora Alvja Hermaņa iestudējumu ar pasaulslavenā Mihaila Barišņikova piedalīšanos, cilvēki bija gatavi iegādāties biļetes par milzīgām summām un brauca skatīties izrādi pat no ārzemēm.

 

 

Grandiozu saviļņojumu skolēniem un visiem pārējiem iedzīvotājiem sagādāja Dziesmu un deju svētki. Latviju piedziedāja un piedejoja rekordliels dalībnieku skaits – 38 tūkstoši bērnu.

Savukārt teju 30 tūkstošus eiro vērto Purvīša balvu ieguva Miķelis Fišers. Dzīvi krāšņāku padarīja arī mūsu dižgaru – Raiņa un Aspazijas – 150.jubilejas svinēšana.

Visas pasaules uzmanību pievērsa latviešu izcelsmes Austrālijas žurnālists Pēteris Greste. Februārī viņu deportēja no Ēģiptes, kur viņam par savu profesionālo darbību piespriests cietumsods. Drosmīgais žurnālists pat apcietinājumā neatkāpās no savām tiesībām uz vārda brīvību, tāpēc rudenī viņam piešķirta Runas brīvības balva.

Lielu lepnumu izjutām par kādu latviešu skolotāju, kuras sekmīgais darbs novērtēts arī pasaulē – Dana Narvaiša iekļuvusi pasaules 50 labāko pedagogu sarakstā. Tagad viņa pretendē uz miljonu ASV dolāru vērto balvu, kas pielīdzināta Nobela miera prēmijai pedagoģijā.

 

Augstu novērtējām arī kādas studentes apbrīnojamo izturību un cīņas sparu – 22 gadīgā Alma Vītola nepadevās Brazīlijas džungļu grūtībām un pieveica pasaulē smagāko ultramaratonu. Viņa pierādīja, ka virsotni var sasniegt katrs no mums.

 

Mēs varam lepoties ar ikvienu Latvijas cilvēku. Lai viņš būtu skolotājs, metinātājs, zinātnieks, sportists. Katrs dara daudz, lai kopīgi veidotu Latvijas valsti un tas, manuprāt, ir tas lepnums par katru no mums.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl