Aizturētais “LDz” darbinieks, kuru tur aizdomās par spiegošanu, iespējams, vācis ziņas par NATO kravām

3 komentāri

AS “Latvijas Dzelzceļš” ceļu meistars, kuru Drošības policija tur aizdomās par spiegošanu, jāpatur apcietinājumā. Tādu lēmumu šodien pieņēma Jelgavas tiesa.

Aizdomās turētais gan pirms, gan pēc tiesas sēdes slēpa savu seju no televīzijas kamerām. Ne procesa virzītājs, ne tiesas pārstāvji pēc sēdes komentārus masu medijiem nesniedza. Nerunīgs bija arī aizdomās turamā advokāts, kurš uzskata, – apsūdzībai absolūti nav nekāda pamata.

Genadijs Ivankins, zvērināts advokāts

Divu mēnešu laikā notiks nākamā pārbaude, un tad būs skaidrs, kas notiks tālāk, bet pašlaik mēs cīnīsimies tālāk. Es uzskatu, ka tiesa nepareizi piemēroja to apcietinājumu, neizvērtējot būtiskāko momentu – kvalifikācija nepareiza un pilnīgi nesakrīt ar likuma normām.

Foto

Kriminālprocesā tika veiktas arī tiesas sankcionētas kratīšanas piecos objektos. Izskanējis, ka aizdomās turētais ir “Latvijas Dzelzceļa” ceļu meistars Aleksandrs Krasnopjorovs, kurš ilgstoši veicis mērķtiecīgu un sistemātisku informācijas vākšanu. Proti, viņš esot uzturējis regulārus kontaktus ar bijušajiem padomju armijas dienesta biedriem Krievijā, un, visticamāk, viņiem sūtītas ziņas par NATO kravām, kas ar dzelzceļa vagoniem sūtītas caur Jelgavu.

3 komentāri