Aiztur pusaudzi par celtniecības vagoniņa nodedzināšanu Ķekavā

Pievienot komentāru
Aiztur pusaudzi par celtniecības vagoniņa nodedzināšanu Ķekavā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (LAURIS AIZUPIETIS, F64)

Valsts policija aizturējusi pusaudzi aizdomās par celtniecības vagoniņa nodedzināšanu Ķekavā, liecina Valsts policijas publiskotā informācija.

Šā gada 15. augusta rītā Valsts policija saņēma informāciju par to, ka Ķekavā ir dedzis celtniecības vagons. Par notikušo operatīvajiem dienestiem bija paziņojusi kāda aculieciniece, kura bija pamanījusi dūmus un no vagona puses aizejam trīs puišus. Informācija liecināja par ļaunprātīgu dedzināšanu.

Nozieguma dēļ bija sadedzis gan celtniecības vagons, gan tajā esošās mantas, bet, par laimi, neviens cilvēks nebija cietis.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas Baložu iecirknī tika uzsākta izmeklēšana. Tās laikā tika veikta iedzīvotāju aptauja un iegūti videonovērošanas kameru ieraksti, kā rezultātā noskaidrota jauniešu kompānija, kas nozieguma izdarīšanas rītā gājusi garām nozieguma vietai.

Policijas rīcībā esošā pašreizējā informācija liecina, ka ar šo noziegumu, visticamāk, saistīts viens 15 gadus vecs pusaudzis, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Taču pārējie jaunieši nozieguma izdarīšanas brīdī nav bijuši klāt. Ceturtdien, 30. septembrī, piecpadsmitgadnieks tika atzīts par aizdomās turēto un uzaicināts uz pārrunām. Torīt viņš esot iegājis celtniecības vagoniņā, kur pamanījis degšķidrumu, un “gribējis noskaidrot, kā tas deg”. Jaunietis uzlējis degšķidrumu uz galda un ar šķiltavām to aizdedzinājis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Policija ar jaunieti ir veikusi preventīva rakstura pārrunas.

Valsts policija aicina vecākus atgādināt saviem bērniem par iespējamām sekām izdarot likumpārkāpumus. Jau no 11 gadu vecuma par izdarītajiem pārkāpumiem var piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus, taču no 14 gadu vecuma iestājas administratīvā un kriminālatbildība.