Aizsardzības ministrija rosina ieviest jaunu svētku dienu – 10. jūliju

8 komentāri

Aizsardzības ministrija rosina 10. jūliju noteikt par Latvijas karavīru dienu. Tā būtu svētku diena, taču ne brīvdiena. Ideja izraisījusi pretrunīgu reakciju sabiedrībā. Daļa atbalsta, citi saka – karavīrus jau godinām Lāčplēša dienā, 11. novembrī.

Aizsardzības ministrijā norāda, ka Latvijā jau svin ugunsdzēsēju un glābēju dienu – 17. maijā, robežsargu dienu – 7. novembrī vai policijas darbinieku dienu – 5. decembrī. Taču armijai par godu kalendārā svinamā diena nav ierakstīta. Aizsardzības ministrijā rosina šo netaisnību labot un noteikt 10. jūliju par Armijas dienu. Neoficiāli šie diena jau tiek svinēta, kad armijnieki, it īpaši zemessargi, savās darbavietās ierodas formastērpos.

Viesturs Silenieks
AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS PARLAMENTĀRAIS SEKRETĀRS

Nav plānots, ka tā būtu brīva diena. Tas neuzliek nevienam nekādu papildu atbildību vai slogu. 16 tūkstoši cilvēku – tas ir nopietns skaits, nopietna nozare.

10. jūlijs nav izvēlēts nejauši. 1919. šajā datumā, apvienojot pulkveža Jāņa Baloža Dienvidlatvijas Latviešu atsevišķo brigādi un pulkveža Jorģa Zemitāna Ziemeļlatvijas brigādi, tika izveidota vienota Latvijas armija, par kuras virspavēlnieku iecēla ģenerāli Simonsonu.

Tomēr TV3 Ziņu aptaujātajiem iedzīvotājiem gan nav vienota viedokļa, vai ir vajadzīga vēl viena diena, kurā godināt karavīrus.

Juta

Es ļoti cienu mūsu armiju. Lai viņiem būtu svētki un prieks! Tomēr es domāju, ka pietiek ar 11. novembri.

Jānis

Man tas neko nemaina. Es tādus svētkus droši vien, ka nesvinēšanu.

Aizsardzības ministrijā gan norāda, ka 10. jūliju ar 11. novembri nevar salīdzināt.

Viesturs Silenieks

11. novembrī ir vēstures notikumi, kurus mēs atceramies. Bet šis ir stāsts par profesiju, kuru mēs atceramies. Neatkarīgi, kurš kādos darbos ir bijis.

Kopš 2010. gada aizsardzības nozarē 10. jūliju atzīmē kā Latvijas armijas dzimšanas dienu, kurā tiek godināti karavīri un karavīra profesija. Lai šī diena iegūtu oficiāli svinamās statusu nepieciešams Saeimas un valdības atbalsts.

TOP komentāri

  • Artūrs Malta VLT valdes loceklis
    +2 +1 -1

    Artūrs Malta VLT valdes loceklis

    Latvijas valsts laikā Aizsardzības ministrijas nebija, bet bija aisardzība. Tāpatnebija ekonomikas ministrijas, bet bija ekonomika. Nebija Kultūras ministrijas, bet bija kultūra un tā tālāk
  • Agris Dundurs
  • Adrianna Simpson

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl