Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu

3 komentāri
Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu
RŪTA KALMUKA, F64

Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai, Skaties.lv informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Roberts Skraučs.

“Valdības pieņemtais lēmums ir nozīmīgs solis ceļā uz pašmāju militārās pētniecības attīstību. Irbenes radioteleskops Baltijas reģionā ir unikāls objekts, tādēļ ir pareizi, ka mēs rūpējamies par tā saglabāšanu un modernizēšanu. Esmu gandarīts, ka Aizsardzības ministrijas sadarbība ar Latvijas augstskolām paplašinās, sniedzot jaunas iespējas gan studentiem, gan pašmāju militārajai industrijai,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

Ar nodomu vēstuli Aizsardzības ministrija pauž atbalstu uz inovācijām virzītai sadarbībai ar Latvijas augstskolām militārās zinātnes jomā, un Ventspils augstskola ir unikāla Latvijā kosmosa tehnoloģiju un signālapstrādes jomās, kas ieņem nozīmīgu lomu militārajā zinātnē.

Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta pārvaldībā esošais “Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra” radioteleskopu komplekss Irbenē ir valsts nozīmes pētniecības centrs, un tajā esošā zinātnes infrastruktūra ir pamats starptautiska līmeņa pētniecībai un Kosmosa industrijas attīstībai Latvijā.

3 komentāri