Aizsardzības ministrija attīstīs daudz spēcīgāku medicīnisko dienestu

6 komentāri

Lai arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) pagājušajā nedēļā pauda apņēmību, ka armiju varētu iesaistīt iedzīvotāju vakcinēšanā, vēl aizvien nekādi konkrēti soļi nav sperti, jo nav skaidri zināms, kad varētu sākties iedzīvotāju masveida potēšana. Tikmēr ministrija sola stiprināt kara medicīnas sfēru, iegādājoties pārvietojamo kara hospitāli un veidojot arī stacionāro hospitāli.

Pagājušajā nedēļā veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un aizsardzības ministrs apsprieda izaicinājumus loģistikas jomā attiecībā uz vakcinācijas tempu kāpināšanu Latvijā. Pausta gatavība tālākai sadarbībai Covid-19 krīzes pārvarēšanā, nodrošinot nacionāla mēroga iedzīvotāju vakcināciju un tajā iesaistot arī armiju. Taču līdz šodienai manāma progresa nav.

“Izskatās, ka pašlaik esam gatavi nosūtīt ekspertu uz vakcinācijas štābu, kas varētu sniegt palīdzību loģistikas plāna izveidē un koordinācijā, un atkarībā no vajadzībām, kuras jādefinē VM, un atkarībā no spējām sniegsim, kad šis vakcinācijas periods sāksies,” saka Pabriks.

Reaģējot uz Covid-19 pandēmijas radīto situāciju, Aizsardzības ministrija pieņēmusi lēmumu attīstīt daudz spēcīgāku medicīnisko dienestu. Šogad iegādāsies saliekamo kara hospitāli un izveidos stacionāro hospitāli, kurā sniegs ne tikai medicīnas pakalpojumus, bet arī rehabilitāciju starptautiskajās operācijās pabijušajiem karavīriem un viņu ģimenēm.

Pabriks lepojas, ka no 2024. gada skolās būs obligāta valsts aizsardzības mācība. “Ir bijuši jautājumi, kāpēc jauniešiem vajadzīga iepazīšanās ar ieroci. Ziniet, ja negribam negadījumus ar ieročiem, labāk zināt un saprast, nekā, teiksim tā, zilām acīm skatīties un prasīt – kas tas ir! Šī mācība domāta, lai vairāk izprastu Latvijas vēsturi,” norāda Pabriks.

Lielākais no 2021. gadā plānotajiem projektiem ir Somijas uzņēmuma “Patria Land Oy” jauno 6×6 bruņumašīnu pētniecība un izstrāde. Sagaidāms, ka Latvijā ražos un komplektētas bruņumašīnu sastāvdaļas ne mazāk kā 30% apmērā kopējās pasūtījuma vērtības. Tāpat solīts atbalstīt militāro dronu ražošanas nozari un attīstīt 5G tīklu Ādažos.

Lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, plānots attīstīt Valmieras, Alūksnes, Preiļu, Jēkabpils, Aizkraukles, Kuldīgas un citas militārās bāzes un poligonus, kā arī mācību infrastruktūru Skrundā un Alūksnē.

6 komentāri