Aizsardzības mācība – obligāts priekšmets vidusskolās? Aptaujā noskaidrots iedzīvotāju viedoklis

No nākamā mācību gada 14 Latvijas skolās izmēģinās valsts aizsardzības mācību. Skolēniem būs gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.

Atpakaļ uz rakstu

5 komentāri

 • Lasita

  Lasita

  Aptauja būtu objektīvāka, ja papildus šim jautājumam būtu uzdots arī otrs - vai Jūs esat par Latvijas valstiskuma saglabāšanu. Tie, kuri vēlas dzīvot savā valstī un saprot kas notiek apkārt, viennozīmīgi atbalstīs militārās apmācības ieviešanu
 • A.Sudrabotais

  A.Sudrabotais

  Marga Diteriha. Pretīgi ir kad dedzina tavas dzimtās mājas, kad izvaro mūsu meitas un sievas, kad tavi bērni kļūst par bāreņiem, kad tavu tautu izsūtu uz Sibīriju.
  Ja nemācīsimies aizstāvēt sevi, savu ģimeni, novadu un valsti tad, Jums, būs jāvāra putra okupantiem, jādzied tiem dziesmas un jādejo, kā mēs to darījām 50 gadus.
 • Rasma Leimane

  Rasma Leimane

  Tas ir atkarigs , ko saja programma ieklaus. Es personigi esmu no tas paaudzes,kuri macijas Militaro macibu. Mums skola iemacija loti daudz noderiga. Pirmkart ka rikoties arkartas situacija. Otrkart pirmas palidzibas sniegsanu. Dazadus bindesanas veidus tai skaita ari cepurites uzliksanu pie galvas traumas. Protams daudz no ta ir aizmirsies ,bet dalavel ldz sim bridim ir noderejis. Puisiem ir jaapgust pirmas iemanas darbojoties ar ierociem un to paraeiza lietosana.
 • Zane Līvmane

  Zane Līvmane

  Šādas mācības ir ļoti nepieciešamas, jaunieši iegūs zināšanas kā rīkoties arkārtas situācijās, kā aizsargāt sevi un savu ģimeni, kā arī augs savas valsts patriotisms.
 • Marga Diteriha

  Marga Diteriha

  Manā laikā skolā bija militārā mācība- tas bija ļoti ,ļoti neinteresanti un pretīgi.Zēniem bija soļošana, meitenes tai laikā apmācīja skolas medmāsiņa kaut ko līdzīgu pirmās palīdzības sniegšanā, zēni brauca uz poligonu šaut, meitenes arī kaut ko čibinājās skolā, tad vēl kalašņikova izjaukšana uz laiku- totāls stulbums, ko man tas dzīvē devis. Es arī nevarēju izjaukt, vienreiz jaucot iesita pa pirkstiem, tad nu vairāk klāt negāju tam vella mašiņam.Vai tad visus tagad apmācīs obligāti par pavāriem, jo ēst taču mājās jāgatavo, tas gan , manuprāt, būtu lietderīgāk. Armijā tikpat ies tie , kuri vēlēsies, ar varu nevienu nepiespiedīs.Un mūsdienās civilizētas tautas karo ne jau ar tankiem, lielgabaliem, vai kalašņikoviem. Pilnīgi garām šāda mācība, lieka laika izmešana vējā. Tajā laikā bērns var apgūt sev vēlamu nodarbi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!