5 komentāri

No nākamā mācību gada 14 Latvijas skolās izmēģinās valsts aizsardzības mācību. Skolēniem būs gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.

Aptaujā noskaidrots, vai iedzīvotāji atbalsta ideju šādu mācību padarīt par obligātu priekšmetu vidusskolās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sabiedrības viedoklis dalās teju uz pusēm – 45% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka atbalsta obligātu valsts aizsardzības mācību vidusskolās (15% – noteikti jā; 30% – drīzāk jā). Gandrīz tikpat liela daļa jeb 48 % uzskata, ka šādam priekšmetam nevajadzētu būt obligātām (22% – drīzāk nē; 26% – noteikti nē). 7% procenti iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

TOP komentāri

 • A.Sudrabotais
  +3 +3 0

  A.Sudrabotais

  Marga Diteriha. Pretīgi ir kad dedzina tavas dzimtās mājas, kad izvaro mūsu meitas un sievas, kad tavi bērni kļūst par bāreņiem, kad tavu tautu izsūtu uz Sibīriju.
  Ja nemācīsimies aizstāvēt sevi, savu ģimeni, novadu un valsti tad, Jums, būs jāvāra putra okupantiem, jādzied tiem dziesmas un jādejo, kā mēs to darījām 50 gadus.
 • Rasma Leimane
  +4 +3 -1

  Rasma Leimane

  Tas ir atkarigs , ko saja programma ieklaus. Es personigi esmu no tas paaudzes,kuri macijas Militaro macibu. Mums skola iemacija loti daudz noderiga. Pirmkart ka rikoties arkartas situacija. Otrkart pirmas palidzibas sniegsanu. Dazadus bindesanas veidus tai skaita ari cepurites uzliksanu pie galvas traumas. Protams daudz no ta ir aizmirsies ,bet dalavel ldz sim bridim ir noderejis. Puisiem ir jaapgust pirmas iemanas darbojoties ar ierociem un to paraeiza lietosana.
 • Zane Līvmane
  +4 +2 -2

  Zane Līvmane

  Šādas mācības ir ļoti nepieciešamas, jaunieši iegūs zināšanas kā rīkoties arkārtas situācijās, kā aizsargāt sevi un savu ģimeni, kā arī augs savas valsts patriotisms.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl