Aizraujoši eksperimenti un jaunas zināšanas! Latvijas jauniešiem iespēja apgūt dabaszinības Zinātnes skolā “Laboratorium”

1 komentārs
Aizraujoši eksperimenti un jaunas zināšanas! Latvijas jauniešiem iespēja apgūt dabaszinības Zinātnes skolā “Laboratorium”
Publicitātes foto

Latvijā ļoti maz jauniešu izvēlas profesijas, kuras ir saistītas ar dabaszinātnēm – ķīmiju un fiziku. Viens no rādītājiem ir tas, ka centralizēto eksāmenu ķīmijā kārto mazāk nekā 4% un fizikā – mazāk nekā 8% no visiem vidusskolas skolēniem.

Vecāki un skolēni saka, ka skolās trūkst aizrautīgu dabaszinību skolotāju un praktisku nodarbību. Rezultātā vairumam jauniešu rodas priekšstats, ka fizika un ķīmija ir nesaprotamas un neinteresantas.

Šā gada “Labās gribas uzņēmējs” konkursantu izveidotā “Zinātnes skolā” bērni sāk mācīties jau no 2. klases vecuma, kad viņiem vēl ir izteikta vēlme izzināt, kā darbojas pasaule.

Bērniem ir iespēja sistemātiski mācīties visa mācību gada garumā septiņus gadus pēc kārtas līdz 9. klasei, arvien palielinot prasmju un apgūstamo zināšanu sarežģītību. Savukārt vasarā skolēni var mācīties mūsu zinātniskajās nometnēs. Katrā “Zinātnes skolas” nodarbībā ir eksperimenti, kurus veic paši dalībnieki un ar kuru palīdzību izzina un labāk izprot dažādas ķīmijas un fizikas likumsakarības. “Zinātnes skolas” nodarbību vadītāju aizrautība un degsme nereti bērnos rada motivāciju patstāvīgi pētīt fiziku un ķīmiju un apgūto ienest savās klasēs un skolā.

Šogad nodarbības apmeklē ap 250 bērniem un jauniešiem. Visburvīgākie brīži nodarbībās esot tie, kad bērniem un jauniešiem izdodas paveikt pašiem vai piedzīvot ko tādu, kas rada neaizmirstamu un sajūsmas pilnu atklājuma sajūtu. Šā atklājuma sajūta atver bērnu un jauniešu apziņu, lai viņi vēlētos vairāk izzināt jauno.

Zinātnes skolas nodarbību mērķis ir ne tikai radīt bērniem un jauniešiem pozitīvu priekšstatu par zinātni un stingrus zināšanu pamatus fizikā un ķīmijā, bet arī radīt motivāciju saistīt savu nākotnes profesiju ar fiziku un ķīmiju.

Par nodarbībām var vairāk uzzināt mājaslapā, kā arī sociālajā tīklā “Facebook“.

Šeit vari nobalsot, ja domā, ka šim projektam ir jābūt konkursa Labās gribas uzņēmējs finālistam.