Aizliegums alimentu nemaksātājiem vadīt auto darbojas – daudzi steidz aši nomaksāt parādus!

67 komentāri

Alimentu nemaksātāji sākuši aktīvāk pildīt savas saistības un interesējas par iespējām atmaksāt parādus. Uz to viņus pamudinājusi pirms mēneša pieņemtā likuma norma, kas ļaus alimentu nemaksātājiem piemērot liegumu vadīt transportlīdzekli.

Lai gan jaunā kārtība stāsies spēkā tika pavasarī, jau tagad daudzi uzsākuši maksāt saviem bērniem uzturlīdzekļus. Dati liecina, ka katram ceturtajam alimentu nemaksātājam ir derīga autovadītāja apliecība. Iespēja to pazaudēt ir izrādījusies iedarbīga metode. Daudzi arī izteikuši vēlmi sagatavot atmaksas grafiku vai vismaz izrāda interesi to darīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti


Linda Sparāne, Uzturlīdzekļu garantiju fonda Juridiskās nodaļas vadītāja:

Parādnieki sākuši interesēties, mēģina noskaidrot, kā var nokārtot savas saistības, un var redzēt, ka pēdējā mēneša laikā regresa kārtībā atgūto līdzekļu apmērs ir palielinājies. Ja līdz šim mēnesī tika atgūti 200-250 tūkstoši eiro, tad pēdējā mēneša laikā šī summa ir virs 400 tūkstošiem eiro.

Autovadītāja tiesību liegumu sāks piemērot no 1. aprīļa. Tāpat šobrīd tiekot izvērtētas arī citas normas, ko piemērot alimentu nemaksātājiem, piemēram, liegums ieņemt amatus valsts vai pašvaldības iestādēs, liegums piedalīties vēlēšanās vai liegums personai piedalīties publiskos iepirkumos.

TOP komentāri

  • Juris

    Juris

    Ja jau ta dara,lai maminas,tad ari parada kur liek sanemtos alimentus. Cik redz,vinas perk sidras un cigaretes. Berniem jau neko neperk.
  • avlis
  • Ilze

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl