Aizliegts parkos, ēkās, pieturvietās. Vai smēķēšanas ierobežojumi reāli darbojas?

Komentāri

Smēķēšanas ierobežojumi Latvijā ir vieni no striktākajiem Eiropā. Pērn ideja liegt smēķēt pat privātajās mašīnās tomēr netika akceptēta, bet pīpēt pašvaldības un valsts automašīnās ir aizliegts.

Smēķēšana pie stūres ir bīstama ne tikai kaitīgo tabakas dūmu dēļ. Pīpēšana vadot automašīnu negatīvi ietekmē arī satiksmes drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Santa Līviņa, VM sabiedrības veselības departamenta direktore

Smēķējot zūd reakcijas spējas, samazinās skābeklis, ir hipoksija, līdz ar to, ja ir asāka situācija uz ceļa, autovadītājs nespēj reaģēt. Otrs, aizdedzinot cigareti un izpūšot dūmus, vadītājs arī novērš uzmanību no satiksmes. Minētās normas kontrole jānodrošina pašvaldības policijai vai Valsts policijai, tas jau pašsaprotams.

Ekrānuzņēmumi

Taču izrādās, ka tik pašsaprotami nebūt nav. Kopš normas stāšanās spēkā Valsts policija nav pieķērusi nevienu, kurš smēķētu pašvaldībai vai valstij piederošā automašīnā, tāpat arī Rīgas pašvaldības policijai nav šādu protokolu. Un te vairāk jautājums – vai tiešām nesmēķē vai tomēr netiek notverti. Par smēķēšanu valstij piederošās automašīnās ziņu nav.  Valsts policijā rūpējas galvenokārt, lai paši likumsargi nesmēķē pie stūres.

Iveta Smoča, VP iekšējās kontroles biroja priekšniece

Uz šo brīdi, šajā laikā faktiski nav saņemtas tādas sūdzības, kad būtu redzēts. Ir bijušas sūdzības, ka policijas darbinieki smēķējuši pie dienesta transportlīdzekļa, taču tas nav aizliegts.

Smēķēšanas ierobežojumi Latvijā ir vieni no striktākajiem Eiropā. Rīgas pašvaldības policijas dati liecina, ka pēdējos gados smēķēšanas noteikumu pārkāpēju skaits, tomēr krītas. Pagājušā gadā, kad stājās spēkā liegums smēķēšanai dzīvojamo ēku kāpņu telpās un uz balkoniem, noformēto protokolu skaits bija vairāk nekā divreiz lielāks nekā šogad – 260, šogad – 112 (līdz 5. dec.). Policijas pārstāvis norāda, ka pārkāpēji tiek pieķerti nevis uz ielas, bet kad nesmēķējošs kaimiņš paziņo policijai par smēķējošo kaimiņu. Dažkārt tiek pievienots arī video vai fotogrāfijas, kas apstiprina pārkāpumu.

Toms Sadovskis, RPP pārstāvis

Ja ir bildes vai video, tad tas palīdz policijai, taču būtībā ar šo te pieteikumu bieži vien pietiek, lai personu sauktu pie atbildības, taču, protams, jāuzklausa arī pārkāpēja viedoklis.

Veselības ministrijā norāda, ka no nākamā gada jauni smēķēšanas ierobežojumi pašlaik netiek plānoti. Taču tiks gatavots likums, kas ierobežos cigarešu pieejamību veikalu plauktos, tās noslēpjot no pircēju acīm.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl