Aizliedzot seju aizsedzošu apģērbu, Latvija var zaudēt Eiropas Cilvēktiesību tiesā, brīdina Rinkēvičs

23 komentāri

Latvijā līdzīgi kā Francijā vai Beļģijā nākotnē būs aizliegts uz ielas iziet musulmaņu tradicionālajā seju aizsedzošajā apģērbā. Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu šodien atbalstīja valdība. Pret aizlieguma ieviešanu gan joprojām iebilst Ārlietu ministrija, kura nobažījusies, ka tas Latvijai varētu nest zaudējumus Eiropas Cilvēktiesību tiesas prāvās un izraisīt pat diplomātiskus incidentus.

Valdība Tieslietu ministrijai vēl pirms trīs gadiem uzdeva izvērtēt, vai Latvijā būtu jāievieš aizliegums publiskās vietās nēsāt tradicionālās musulmaņu galvassegas. Tobrīd spēkā pieņēmās Eiropas bēgļu krīze, un arvien aktuālāks kļuva jautājums, vai patvēruma meklētāju masas nenonāks arī Latvijā. Šīs bažas tā arī nepiepildījās, bet Tieslietu ministrija savulaik doto uzdevumu turpināja pildīt.

Valdība ir atbalstījusi tās izstrādāto likumprojektu, kas aizliedz publiski nēsāt seju aizsedzošu apģērbu. Lai neaizskartu cilvēktiesības un netraucētu cilvēkiem strādāt likumā gan paredzēta vesela virkne izņēmumu. “Tas neskaitīja profesijas, kur ir aizsedzošie apģērbi, masu pasākumi ar maskām un visi pārējie,” skaidro Tieslietu ministrijas Valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Pret jauno aizliegumu joprojām iebilst Ārlietu ministrija, kuras pārraudzībā ir Latvijas tiesvedības Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Ministrs Edgars Rinkēvičs brīdināja, ka likumprojekts, ja to pieņems pašreizējā redakcijā, Latvijai nozīmēs zaudējumus šajā tiesā un pienākumu izmaksāt kompensācijas. Turklāt absolūts sejas aizsegu aizliegums varētu novest arī pie diplomātiskiem incidentiem.

“Ko mums darīt, piemēram, ar kādu iebraukušu diplomātu? Kādu sievieti, kas iet pa ielu, un ir attiecīgi sejas aizsegs. Viņu, starp citu, arī sargā diplomātiskā imunitāte. Un ir tādi jautājumi, kur būs vēl ļoti daudz piemērošanas grūtības,” pauž ārlietu ministrs.

Rinkēvičs gan pauda pārliecību, ka Latvijai kā sekulārai valstij šāds likumprojekts būtu jāpieņem, tikai citā formā, piemēram, parandžas valkāt aizliedzot skolās vai valsts iestādēs. Likumprojekts gan vēl jāizskata Saeimā trīs lasījumos. Šobrīd tas paredz par pārkāpumu vispirms izteikt brīdinājumu, bet, ja tas atkārtojas, – piemērot naudas sodu.

TOP komentāri

  • Sintija Birina
  • Voldemārs Stāvusis
  • Dzintars Kokars
    +6 +6 0

    Dzintars Kokars

    Bļāviens, nu kur var būt mūsu politiķi tādi d..šlaižas. Ta krieviem ta gevropai!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl