8 komentāri
Aizlauztie likteņi – patversmē pēdējos mēnešos nonākuši vairāki suņi, kuru likteņus salauzuši cilvēki

“Tā nu sagadījies, ka pēdējo mēnešu laikā patversmē nonākuši vairāki suņi, kuru likteņus aizlauzuši cilvēki. Apzināti to izdarījuši, lai gan paši savu vainu neapzinās un, visticamāk, visu viņu rokās ar laiku atkal nonāks kāds suns, kura liktenis atkal tiks aizlauzts vai pat pilnībā salauzts,” vēsta ieraksts Dzīvnieku patversmes Labās mājas Juglā Facebook lapā.

Labās mājas Juglā:

Vārdi par atbildību, iegādājoties dzīvnieku, daudziem ir tukša skaņa, bet varbūt iedomas, ka tas nozīmē tikai pabarot un izvests pastaigā. Suns, tāpat kā bērni, ir jāaudzina, jāsocializē, jāmāca, jādod iespējas atbilstošā vecumā izbaudīt visu to, ko dziņas un daba liek izbaudīt. Ja bērnam augot, viņu visu laiku apsauc, visu liedz, par nepaklausību sit, neiemāca kontrolēt savu uzvedību, neizglīto, neiemāca sadzīvot ar citiem cilvēkiem un komunicēt ar pasauli, izaug nospiests, kompleksu pilns, nereti ļauns, nīgrs cilvēks. Tas pats notiek ar suņiem: mazais, jaukais kucēniņš izaug par bailīgu, nereti agresīvu, pilnīgi nekontrolējamu, nervozu dzīvnieku. Kad šādi suņi nonāk patversmēs, ir tikai divas iespējas: mēģināt viņos atgriezt pašapziņu, socializēt, apmācīt un atrast jaunas mājas vai, diemžēl, eitanizēt (ir gadījumi, kad īpašnieki dzīvnieku tik tālu ir morāli sagandējuši, ka atpakaļceļa vairs nav).

Šobrīd patversme meklē mājas suņiem, kuriem ir vēl cerības uz jaunu dzīvi. “Tiesa gan, viņu jaunajiem saimniekiem arī jābūt ļoti īpašiem cilvēkiem: ne tikai pacietīgiem, ar suni strādāt gribošiem. Jāapzinās arī, ka adoptējot šādu samocītu dzīvnieku, cilvēks tik tiešām dzīvnieku glābj. Vēl tikai piebildīsim, ka tie, kuri apkārt lūko pēc agresīviem sargsuņiem un dažā šodienas māju meklētājā tādu ierauga, ziniet, ka jums adopcija tiks atteikta. Visa tā agresijas porcija, kas dažā vēl mīt baiļu un socializācijas trūkuma dēļ, jaunajiem saimniekiem ir pilnībā jālikvidē, nevis jāvairo, turpinot lauzt dzīvnieka likteni,” raksta dzīvnieku draugi.

Skaties FOTO! Šie suņi ir pelnījuši mīlošus saimniekus!

TOP komentāri

 • linda
  +3 +3 0

  linda

  Šeit vispār nevajadzētu būt diskusijai. Cilvēki kas ražo daudz bērnus- vini paši arī par viņiem gādā.valtij nebūtu jāsaspringst. Arī varbūt gribētu 5 bērnus, bet saprotot ka tik daudz nevaru atļauties. Vienkārši viņus netaisu. Esmu atbildīga par saviem bērniem. Šeit iet runa par to ka suņus paņem cilvēki un pamet kā tādas vajadzīgas mantas.....
 • Sss
  +5 +3 -2

  Sss

  Suniem neviens nedeva izveleties ka dzivot,kur. Par viniem jarupejas cilvekiem.
  Bet par daudzbernu gimenem, nav valstij jarupejas. Ja spej uztaisit bernu vienu pec otra un dzemdet, tad ka vecakiem ari ir jarupejas. Pasiem vecakiem ir jadoma par bernu nakotni, neviens berns nepaedis, neizmacisies tikai no vecaku milestibas. Ja nevaresi nodrosinat berniem nakotni, un dzivi nav jataisa vinus.
  Cik redzu tad daudzbernu gimenes daudzas uzskata ka valstij pienakums vinus uzturet, bet ta nav.
 • Ivita
  +3 +3 0

  Ivita

  Divus gadus atpakaļ izmisīgi divas dienas zvanījos pie jūsu patversmes durvīm, bet neviens no jums pat neturēja par vajadzīgu tās atvērt un vispār pajautāt ko vēlos! Tiekat nu paši tagad galā ar savām problēmām, ja jums nav intereses lai dzīvnieks nonāktu laba saimnieka rokās!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl