Aizkustinošs stāsts! Bērnu ķirurgs izglābj dzīvību sunim

Komentāri

Bērnu sirds ķirurgs glābj dzīvību… sunim. Latvijā veikta unikāla operācija četrkājainajam draugam ar iedzimtu sirdskaiti. Šāda ķirurģiska manipulācija varēja notikt, tikai sadarbojoties veterinārārstiem kopā ar cilvēku ārstu.

Pusotru gadu vecais rotveilers vārdā Taigers uz operāciju dodas kā uz pastaigu. Ziņkāres mākts, kāds piedzīvojums viņu gaida.
Dzīvnieks ar savu draudzīgo raksturu uzreiz iekarojis klīnikas personāla sirdis. Tikai paša suņuka sirds ir slima.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar šo iedzimto sirdskaiti ārsti sunim dod vien pāris gadu mūža, taču ķirurģiski iejaucoties, dzīvnieks var nodzīvot pilnvērtīgu suņa mūžu, kas ir vismaz padsmit gadu.

Turklāt operāciju neveic, verot vaļā krūškurvi un griežot sirdi. Piekļuvi sirdij nodrošina caur asinsvadiem. Šī ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā ir unikāla operācija, kas tagad iespējama ar jauniegūtām tehnoloģijām. Nākotnes mērķis ir šādas operācijas veikt veterinārārstiem.

Skaties foto:

Bērnu kardioķirurgs Valts Ozoliņš ir gatavs palīdzēt četrkājainajam draugam, jo novērtē dzīvnieku doto ieguldījumu, lai medicīna varētu attīstīties. Veterinārārsts Ilmārs Dūrītis tomēr norāda, ka šajā rotveilera Taigera gadījumā, tikai pateicoties dzīvnieka saimnieka rūpēm un finansiālajām iespējām, četrkājaino draugu ir iespējams glābt.

Šāda operācija vidēji izmaksā 1500 eiro, līdz šim šādus pacientus nosūtīja ārstēties uz Vāciju, tagad tas ir iespējams pašu mājās.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl