Aizkustinošs stāsts! Bērnu ķirurgs izglābj dzīvību sunim

Komentāri

Bērnu sirds ķirurgs glābj dzīvību… sunim. Latvijā veikta unikāla operācija četrkājainajam draugam ar iedzimtu sirdskaiti. Šāda ķirurģiska manipulācija varēja notikt, tikai sadarbojoties veterinārārstiem kopā ar cilvēku ārstu.

Pusotru gadu vecais rotveilers vārdā Taigers uz operāciju dodas kā uz pastaigu. Ziņkāres mākts, kāds piedzīvojums viņu gaida.
Dzīvnieks ar savu draudzīgo raksturu uzreiz iekarojis klīnikas personāla sirdis. Tikai paša suņuka sirds ir slima.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar šo iedzimto sirdskaiti ārsti sunim dod vien pāris gadu mūža, taču ķirurģiski iejaucoties, dzīvnieks var nodzīvot pilnvērtīgu suņa mūžu, kas ir vismaz padsmit gadu.

Turklāt operāciju neveic, verot vaļā krūškurvi un griežot sirdi. Piekļuvi sirdij nodrošina caur asinsvadiem. Šī ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā ir unikāla operācija, kas tagad iespējama ar jauniegūtām tehnoloģijām. Nākotnes mērķis ir šādas operācijas veikt veterinārārstiem.

Skaties foto:

Bērnu kardioķirurgs Valts Ozoliņš ir gatavs palīdzēt četrkājainajam draugam, jo novērtē dzīvnieku doto ieguldījumu, lai medicīna varētu attīstīties. Veterinārārsts Ilmārs Dūrītis tomēr norāda, ka šajā rotveilera Taigera gadījumā, tikai pateicoties dzīvnieka saimnieka rūpēm un finansiālajām iespējām, četrkājaino draugu ir iespējams glābt.

Šāda operācija vidēji izmaksā 1500 eiro, līdz šim šādus pacientus nosūtīja ārstēties uz Vāciju, tagad tas ir iespējams pašu mājās.

Skaties video:

Lasi vēl