Aizkustinoši! Vējoņa kundze piedalās priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas pasākumā

0 Komentāru
Aizkustinoši! Vējoņa kundze piedalās priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas pasākumā
Publicitātes foto

Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone piedalījusies Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienai veltītajā pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, izsakot pateicību Neonatoloģijas klīnikas ārstiem un uzmundrinot nodaļā esošās māmiņas un viņu bērniņus.

“Bērnu slimnīcā pavadītais laiks priekšlaikus dzimušiem bērniņiem ir ļoti svarīgs, taču tas ir tikai ceļa sākums. Tamdēļ man ir liels prieks, ka šodien mēs jau varam runāt par pirmajiem reālajiem darbiem, lai Latvijā būtu nodrošināta tieši šiem bērniem atbilstoša aprūpe līdz divu gadu vecumam. Taču arī ceļa sākumam ir liela nozīme, tāpēc iedrošinājums un uzmundrinājums bērniņu vecākiem un arī personālam, kuri kopīgiem spēkiem cīnās par bērniņa veselību un dzīvību, ir ļoti svarīgs. Sirsnīgs paldies Valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei, atbalstītājiem Maxima Latvija un visiem ziedotājiem, kuru rūpes palīdz īstenoties iecerei par Drošo apmetni priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem,” pasākumā norādīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Skaties foto:

“Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā atzīmējam mūsu pašu mazāko ienākšanu pasaulē. Šajā dienā tiek izdzīvotas dažādas emocijas – citiem tas ir prieks par redzamiem uzlabojumiem, citiem neziņa, citiem – cerība, ka viss būs labi. Esmu priecīga, ka šajā dienā varu būt kopā ar ģimenēm un viņu bērniņiem, uzmundrināt tos un raisīt pozitīvas emocijas. Vēlos pateikt lielu paldies ārstiem, māsām, speciālistiem un līdzcilvēkiem, kuri ir kopā ar bērniņu un viņa vecākiem, sniedzot nepieciešamo padomu vai medicīnisko palīdzību,” atzīst Iveta Vējone.

Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena tiek atzīmēta, lai veicinātu sabiedrības izpratni par priekšlaicīgi dzimušo bērnu īpašo aprūpi. Iveta Vējone ir priekšlaicīgi dzimušo bērnu programmas Drošais apmetnis patronese.

Lai uzlabotu priekšlaicīgi dzimušo bērnu veselības stāvokli ilgtermiņā un nodrošinātu viņu veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā, tostarp samazinot invalidizāciju starp bijušajiem priekšlaicīgi dzimušajiem pacientiem, kopš šā gada oktobra ir uzsākta labdarības akcija priekšlaicīgi dzimušo bērnu programmas Drošais apmetnis izveidei Latvijā. Lai programmu veiksmīgi ieviestu, nepieciešami 60750 eiro, kas paredzēti neonatologa un fizioterapeita kabinetu aprīkojuma iegādei, lai uzsāktu programmu Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī, personāla tālākmācību organizēšanai un arī izglītojošo materiālu izstrādei un iegādei. Aprūpes programmas ieviešanā nepieciešami vairāk nekā 60 tūkstoši eiro – šobrīd saziedotā naudas summa ir 11 000 eiro.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts ziedot pa tālruni: 90006988 vai mājaslapā www.bsf.lv.

0 Komentāru