2 komentāri

Lielu rezonansi izraisījis Latvijas Radio pētījums par apstākļiem kādā no Latvijas bērnunamiem Jelgavā – tur aizdomas par fizisku un psiholoģisku vardarbību. Labklājības ministrs uzskata, ka atbildība par iespējamiem pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā būtu jāuzņemas pašvaldībai. Savukārt Jelgavas Sociālo lietu pārvalde un arī bērnunama vadība apšauba, ka reāli pārkāpumi vispār ir notikuši.

Bērnu namā Jelgavā noliedz, ka aprūpētāji pret bērniem būtu izturējušies slikti. Tas gan ir pretēji novērotāju vērtējumam, ka šeit bērni cieš no psiholoģiskās un pat fiziskās vardarbības.”

Raušana aiz matiem, purināšana, ēdiena bāšana mutē ar varu un apsaukāšana – tie ir tikai daži no vardarbīgas izturēšanās piemēriem, ko novērotāji redzējuši Jelgavas bērnu aprūpes centrā, kas ir mājas 51 bērnam. Pēc Labklājības ministrijas īstenotā projekta, kas deva iespēju speciālistiem no malas ielūkoties bērnunama ikdienā, redzēto dokumentējot, uzsākta izmeklēšana un atstādinātas 3 bērnu aprūpētājas. Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver, ka par notikušo atbildība gulstas uz pašvaldību, kurai bija jāuzrauga, kas notiek tās iestādēs.

Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vadītāja kategoriski noraida, ka sociālā dienesta funkcijas būtu uzraudzīt, vai pret bērniem bērnunamā izturas labi. Šai iestādei esot citas funkcijas. Divreiz gadā intervijas ar bērnunama bērniem veic arī Jelgavas bāriņtiesa. Taču līdz šim tā neesot konstatējusi vardarbību. Gan sociālajā dienestam, gan bērnunama vadībai novērotāju secinājumi liekas aizdomīgi.

Bērnu nama direktore Maija Neilande vērš uzmanību uz to, ka, pat ja bērni būtu baidījušies vērsties pie personāla, viņi ar pārdzīvojumiem var dalīties ar citām uzticības personām.

Direktore norāda, ka pēc publiski izskanējušās informācijas, ka bērnunamā valdot vardarbīga attieksme, darbinieki jūtas pazemoti. Atlūgumus iesniegušas jau divas audzinātājas, bet vēl citi darbinieki, tostarp skolas psiholoģe, paņēmuši slimības lapu. Bērnu tiesību aizstāvji izmeklēšanas rezultātus sola šonedēļ.

TOP komentāri

 • mja
  0 0 0

  mja

  ..psiholoģe ir vadītājas''labā'' roka..visu,ko bērni ir viņai uzticējuši stāstot,tiek atstastīts vadītājai,un tad nu gan bērniem neklājas labi....
 • Zinta
  0 0 0

  Zinta

  Zinot citā bērnunamā novēroto, domāju, ka tā arī ir Jelgavā, ka pret bērniem izturās diezgan nejauki..
  Nevar teikt, ka pilnīgi visi darbinieki ir tādi, bet daļa ir.
  Žēl bērniņu..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl