Aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nelikumīgu izpaušanu aizturēta skolotāja

5 komentāri
Aizdomās par angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas nelikumīgu izpaušanu aizturēta skolotāja
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi izmeklēšanas laikā guvuši apstiprinājumu, ka 13. martā notikusi angļu valodas eksāmena mutvārdu daļas izpaušana pirms eksāmena sākuma, portālu Skaties.lv informē Valsts policija.

Aizdomās par šo noziegumu naktī uz ceturtdienu, 14. martu, aizturēta kādas Rīgas skolas pedagoģe. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana. Persona savu vainu izdarītajā pārkāpumā atzīst un viņai piemērots aizdomās turētās statuss.

Jau ziņots, ka Valsts izglītības satura centrs (VISC) trešdien, 13. martā, vērsās Valsts policijā, informējot par, iespējams, nelikumīgi izpaustiem 12. klases angļu valodas centralizētā eksāmena uzdevumiem. Par eksāmenu “noplūdi” VISC kļuva zināms pēc tam, kad kāda interneta portāla rīcībā bija nonākušas fotogrāfijas, kurās redzama centralizētā angļu valodas eksāmena mutvārdu daļa.

Reaģējot uz saņemto informāciju, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi nekavējoties uzsāka iesniegumā norādītās informācijas pārbaudi. Izmeklēšanas laikā tika iegūta informācija, ka kādas Rīgas skolas pedagoģe pirms eksāmena sākuma ir nofotografējusi eksāmena mutiskās daļas uzdevumus un nosūtījusi tos skolēniem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 200. panta pirmās daļas – par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Uz izmeklēšanas laiku aizdomās turētajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

TOP komentāri

 • Aliftina Rāzmane
  +3 +3 0

  Aliftina Rāzmane

  Lauris Pērkons tieši manas domas! Pedofīliem kas izmantoja mazu meitenīti 5 gadu garumā, iedeva GADU!!!!!!!! ????
  Tādu pašu sodu, kāds "spīd" šai skolotājai! :(
 • Evija Vintere
  +3 +3 0

  Evija Vintere

  Kariņš ar ofšoru palīdzību nodarbojas ar krāpniecību-klusums... toties kāda brēka par skolotojāju,un ātri aizturēta!!! Jūs esat niecīgi un smieklīgi ☹☹☹
 • S
  +2 +2 0

  S

  Ikvienam skolotājam ir zināma kārtība par eksāmenu materiāliem, tas skaidrs, bet kāda jēga mutvārdu daļas uzdevumiem?Cik no darba gadiem atceros, temati mutvārdu daļai bija zināmi jau sen, t.s. topiki, nezināmi bija jautajumi un iespējamie uzdevumi.Ko tur varēja nopublicēt un kāda tam jēga.Skolotāja tikai savas muļķības dēļ sev karjeru sačakarēja, jo, uzzinot kaut ko 5 min.pirms eksāmena, stress ir vēl lielāks, var aizmirsties tas, ko iepriekš zināja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl