airBaltic patlaban nevaino Bombardier lidmašīnas problēmās

1 komentārs
airBaltic patlaban nevaino Bombardier lidmašīnas problēmās
LNT Ziņas

Aviosabiedrība airBaltic patlaban nevaino lidmašīnu ražotāju Bombardier sestdien no rīta piedzīvotajās problēmās, kad lidmašīnai nācās veikt ārkārtas nosēšanos šasijas problēmu dēļ.

airBaltic vadītājs Martijs Gauss sestdien žurnālistiem norādīja, ka šis ir atsevišķs incidents un viņš negribēt teikt, ka tā ir lidaparāta ražotāja problēma. Tomēr runāt par notikušā iemesliem viņš atturējās, norādot, ka tā būtu spekulācija, jo vēl tiek veikta izmeklēšana.

”Visiem ražotājiem notiek dažādi incidenti, un vienmēr uzreiz tiek norādīts uz ražotāju,” teica Gauss. Viņš solīja atklāti informēt par incidenta par iemesliem.

Notikušā izmeklēšanā iesaistīti arī Bombardier pārstāvji – viens no viņiem ir uz vietas pastāvīgi, bet ieradīsies vēl citi speciālisti.

”Tā kā Bombardier ir airBaltic partneris tagad un arī nākotnē, tiek pievērsta īpaša uzmanība,” teica Gauss.

Pēc viņa stāstītā, pēc pacelšanās bijusi indikācija, ka šasija nav pilnībā ievilka, un, tā kā problēmu neizdevās novērst, tika nolemts veikt nosēšanos.

Veicot piesardzības pasākumus, tiek pārbaudītas arī citas lidmašīnas, vai nav vērojama līdzīga problēma. Tā dēļ nedēļas nogalē varētu tikt atcelti vēl daži reisi.

Sestdien atcelti 16 reisi, tas skāra 1341 pasažieri. Deviņus reisus nācās pārvirzīt uz citu lidostu – Viļņu vai Tallinu.

airBaltic cer, ka līdz rītdienas pēcpusdienai vai vakaram izdosies atsākt ierasto darbu.

Kā teica Gauss, visas lidmašīnas ir apdrošinātas, tāpat arī incidentu sekas esot apdrošinātas. To, cik lieli zaudējumi radušies aviokompānijai, viņš vēl nevarēja komentēt.

Foto: airBaltic vadības preses konference par lidmašīnas ārkārtas nosēšanos

 

1 komentārs