Komentāri
airBaltic pasūtītās lidmašīnas atzītas par Parīzes aviošova lielāko vilšanos
Foto: LETA

Biznesa ziņu aģentūra Bloomberg Kanādas lidmašīnu ražotāja Bombardier veikumu Parīzē notiekošajā aviošovā atzinusi par lielāko vilšanos, jo kompānijai nav izdevies iegūt nevienu pasūtījumu savai jaunajai pasažieru lidmašīnai CSeries.

2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par desmit CSeries 300 lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē airBaltic izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi. Plānots, ka airBaltic pirmo lidmašīnu saņems 2016.gada septembrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šonedēļ 51.Parīzes aviošova laikā satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) piedalījās Bombardier CSeries lidmašīnas prezentācijas pasākumos, kā arī tikās ar Bombardier holdinga valdes priekšsēdētāju Pjēru Buduēnu, informē Satiksmes ministrija. Pasaulē vecākā aviošova gaitā Matīss noskatījās jaunā CS300 modeļa lidmašīnas paraugdemonstrējumus.

Pēc lidojuma Bombardier pārstāvji iepazīstināja Matīsu ar CSeries lidmašīnas salona konfigurāciju, galvenajiem pasažieru ērtības parametriem un lidmašīnas tehniskajiem rādītājiem, kā arī iepazīstināja ar lidmašīnas kapteini latviešu izcelsmes lidotāju izmēģinātāju Andri Litavniku.

Bombardier pērn strādāja ar 1,2 miljardu ASV dolāru (1,06 miljardu eiro) zaudējumiem, kas galvenokārt skaidrojami ar kavējumiem CSeries pasažieru lidmašīnu programmā, restrukturizācijas plāniem un lēmumu pārtraukt biznesa lidmašīnu Learjet 85 ražošanu.

Lasi vēl