Ainārs Bormeisters: Kādreiz šķita, ka mašīnas deg tikai filmās!

Komentāri

Uzreiz pēc Ziemassvētkiem, 26. decembra vakarā, ceremonijā Latvijas lepnums, kas norisinājās jau vienpadsmito reizi, tika godināti tie mūsu līdzcilvēki, par kuru pašaizliedzību, sirsnīgumu, altruismu un sirds siltumu varam būt patiesi lepni. Portāls Skaties.lv atskatīsies uz balvas ieguvējiem un viņu stāstiem. Ainārs Bormeisters un Kaspars Garsils saņēma balvu nominācija Drosme un vīrišķība.

Kaspars Garsils ir dižkareivis, kurš dienē Zemessardzes 19. bataljonā. “Es esmu tehniķis. Visu laiku ir azarts to darīt – būt kareivim!” Ainārs Bormeisters savukārt ir viesu mājas un atpūtas kompleksa īpašnieks. Viņam šad un tad sanāk strādāt arī naktīs un 26. septembra naktī bija sarunāts, ka kaimiņš Kaspars atbrauks pakaļ uz viesu namu un aizvedīs uz Jaunmārupi. Tomēr viss izvērtās citādāk un abi vīrieši tika ierauti notikumu virpulī, kad trīs jauniešu dzīvības bija atkarīgas no viņu rīcības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs bijām pasākumā, kur Edgaram bija gada jubileja. Tad braucām mājās. Mūsu ātrums nebija liels, bet tad sākām braukt ātri…” stāsta cietusī Santa. “Mūs apdzina mašīna lielā ātrumā un pēc mirkļa jau redzējām, kā tā deg ceļa malā. Vēl pēc brīža jau bijām klāt un skatījāmies, ko varam līdzēt!” atceras Ainārs. Brīdī, kad viņš pieskrējis pie mašīnas, šoferis neizrādīja nekādas dzīvības pazīmes, bet otrā pusē sēdēja Santa. “Es tajā brīdī jau zvanīju glābējiem! Pēc tam palīdzēju izcelt Santu,” atceras Kaspars.

Tad tika atlauztas aizmugurējās durvis, kur esot gulējis Andrītis. Kamēr Kaspars runāja ar glābējiem, viņi ar Aināru jau paspēja izglābt divus no trim cilvēkiem, bet mašīnas priekšējie sēdekļi tika apņemti liesmās. Pēc nākamās minūtes tās pārņēma jau visu mašīnu. “Kādreiz šķiet, ka tikai filmās deg mašīnas, bet, kā izrādās, īstenībā arī!” skumji smaidot nosaka Ainārs.

Šis notikums kārtējo reizi parāda, cik tuvu savijas dzīvības un nāves līnijas un cik neparedzams spēj būt liktenis, jo arī iespēja, ka tajā līkumotajā ceļa posmā varētu kāds braukt, ir viena no simta. Turklāt visu izšķīra garām braucošo drosme un vīrišķība. Latvijas lepnums 2014 balvu nominācijā Drosme un vīrišķība saņem Ainārs Bormeisters un Kaspars Garsils.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl