Aicina ziņot uzticības tālrunim par seksuālo vardarbību

Komentāri
Aicina ziņot uzticības tālrunim par seksuālo vardarbību
Armando Maynez/Flickr

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 28. septembra līdz 2. oktobrim rīkos ikgadējo informatīvo akciju Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!

Akcijas mērķis ir cīnīties pret seksuālo vardarbību un palīdzēt tās atpazīšanā, kā arī seku mazināšanā. Tās laikā ikvienam būs iespēja zvanīt uz tālruni 116111 un ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pret bērniem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmo reizi šādu kampaņu Uzticības tālrunis 116111 rīkoja 2013. gadā. Tad kampaņas laikā Uzticības tālruņa speciālisti atbildēja uz 3098 zvaniem, un sniedza 710 psiholoģiskās konsultācijas. Akcija notika arī pagājušajā gadā, kad seksuālās vardarbības tēmai Uzticības tālruņa 116111 psihologi pievērsās divās akcijās – maijā un novembrī.

Skatot iepriekšējo akciju rezultātus, var secināt, ka seksuālā vardarbība ir viena no vissmagākajām tēmām, par ko cietušie bieži vien atsakās runāt vai arī mēdz mainīt iepriekš sniegto informāciju. Tieši tāpat seksuālās vardarbības upuri nereti noliedz notikušās vardarbības aktu, kā arī atsakās no palīdzības. Šo iemeslu dēļ upuru pāridarītāji bieži izvairās no atbildības un turpina savas noziedzīgās darbības, savukārt paši upuri dzīvo tālāk ar pārciestās vardarbības smagumu, nesaņemot pienācīgu palīdzību un atbalstu.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā tālruņa. Profesionālu palīdzību un atbalstu uzticības tālrunī 116111 var meklēt visu diennakti.

Lasi vēl