13 komentāri
Aicina siltināt garāko māju Latvijā jeb “Lielo Ķīnas mūri Ziepniekkalnā”; vai 1000 iedzīvotāji spēs vienoties?
Sanāksmes laikā mājas iedzīvotāji tika informēti par mājas atjaunošanas ieguvumiem, kā arī tika aicināti pieteikties daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai. (Dmitrijs Suļžics / f64)

Pirmdien, 11. septembrī, Rīgā, Ozolciema ielā 18, notika garākās mājas Latvijā jeb tautā sauktā “Lielā Ķīnas mūra Ziepniekkalnā” iedzīvotāju publiskā sanāksme.

Sanāksmes laikā mājas iedzīvotāji tika informēti par mājas atjaunošanas ieguvumiem, kā arī tika aicināti pieteikties daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā aprēķinājusi Attīstības finanšu institūcija “ALTUM”, garākā māja Latvijā ir teju 500 metrus gara, un tā spētu ietaupīt 55% kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa jeb vidēji 200 eiro gadā 60 kvadrātmetru izmēra dzīvoklim.

Reinis Bērziņš
”ALTUM” valdes priekšsēdētājs

Ozolciema ielas 18 nams, tāpat kā vairums pirms vairākiem gadu desmitiem celto daudzstāvu dzīvojamo namu, tehniskais stāvoklis un inženiersistēmas laika gaitā ir novecojušas. Tas nozīmē, ka katru dienu māja zaudē naudu kopā ar siltumu. Taču to var mainīt, veicot māju atjaunošanu un siltināšanu. Ar šo nebijušo eksperimentu vēlamies parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš dzīvo daudzdzīvokļu namos, ka, ja Latvijā garākā jeb 11 kāpņu telpu, vairāk nekā 350 dzīvokļu un vairāk nekā 1000 iedzīvotāju māja var vienoties par tās atjaunošanu, tad to var izdarīt ikviens.

Vienlaikus Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs sola, ka tautā bieži par “Ķīnas mūri” dēvētā slavenā Ziepniekkalna nama iedzīvotāji var rēķināties ar ”ALTUM” līdzfinansējumu ēkas siltināšanai. Savukārt no Rīgas domes šā nama iemītnieki var iegūt 50% līdzfinansējumu to remontdarbu veikšanai, kas nav saistīti ar ēkas siltināšanu, piemēram, kāpņu telpu remontiem.

Plašāk skatieties TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl