Aicina sabiedriskā transporta pasažierus, dodoties uz un no Daugavpils, lietot sejas aizsegus

Pievienot komentāru
Aicina sabiedriskā transporta pasažierus, dodoties uz un no Daugavpils, lietot sejas aizsegus
EDIJS PĀLENS, LETA

Autotransporta direkcija saistībā ar aktuālo epidemioloģisko situāciju aicina pasažierus, kuri ar sabiedrisko transportu dodas uz vai no Daugavpils, lietot deguna un mutes aizsegus, aģentūrai LETA norādīja direkcijas pārstāve Zane Plone.

Ņemot vērā jaunāko epidemioloģisko informāciju par Covid-19 lokālajiem uzliesmojumiem Daugavpilī, Autotransporta direkcija aicina autobusos vai vilcienos uz un no Daugavpils, lietot sejas aizsegus. Tāpat pasažieri tiek aicināti, ja iespējams, iegādāties biļeti internetā vai autoostā/stacijā, sēdēt autobusā vai vilcienā pamīšus, ievērojot divu metru distanci, kā arī censties nesēdēt aiz autobusa vadītāja.

Pasažierus arī aicina braukt laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru, un izvērtēt brauciena nepieciešamību.

Plone informēja, ka pārvadātāji joprojām turpina regulāri dezinficēt transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras.

Jau vēstīts, ka atbilstoši valdības lēmumam Daugavpilī un Kuldīgā no 1. līdz 14.oktobrim Covid-19 izplatības dēļ ieviesti vairāki ierobežojumi, tostarp šajā periodā klātienē nenotiks amatiermākslas un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve, kas ietver treniņus, sacensības un mēģinājumus. Personām būs jālieto mutes un deguna aizsegi, izmantojot pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī publiskās telpās, kurās nav iespējams nodrošināt divu metru distancēšanos.

Lasi vēl – Daugavpils mērs: Visi dienesti gatavi darbam esošajā Covid-19 situācijā

Tāpat Kuldīgā un Daugavpilī līdz 14.oktobrim pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā iekštelpās vienlaikus var uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku. Savukārt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina, ka pie viena galdiņa atrodas ne vairāk par astoņiem apmeklētājiem. Sabiedriskās ēdināšanas vietas Kuldīgā un Daugavpilī darbu var sākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 24.00.

Minētajās pašvaldībās aizliegti arī pasākumi, kuros cilvēki aktīvi pārvietojas, piemēram, dejas, rokkoncerti un citi pasākumi. Vienlaikus pasākumi, kuros cilvēki atrodas fiksētās sēdvietās, piemēram, teātra izrādes, koncerti, kino seansi, konferences, joprojām ir atļauti.