Aicina romu jauniešus apmeklēt skolu

1 komentārs
Aicina romu jauniešus apmeklēt skolu
(Foto: LETA)

Latvijā sākta īpaša programma Latvijas romiem jeb čigāniem, kuras nolūks ir apzināt situāciju, kādā dzīvo romi un vienlaikus pārliecināt jauniešus par izglītības nozīmi.

Galvenie pārliecinātāji ir četri romu mediatori, kuri tiekas un runā ar čigānu jauniešiem un viņu vecākiem. Latvijā ir 9000 romu un lielākajai daļai – pat 80% izglītības līmenis ir tuvu analfabētismam. Romu mediatoru pārstāvis šorīt, 27. februārī, LNT raidījumā 900 sekundes skaidroja, ka nav viegli čigānus pārliecināt par izglītības priekšrocībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas romu mediators Dainis Krauklis: ”Romi ir ļoti talantīga, krāšņa, muzikāla un apķērīga tauta. Diemžēl izglītības nozīme nav ieguvusi popularitāti viņu vidū, bet mēs nevaram sūdzēties, ir bijusi interese. Kā kurā reģionā, citur vairāk jārunā par izglītību, citur vairāk par sociālām lietām. Romiem ir nopietni jādomā par izglītības nozīmi. Ja tur dalītu 50 eiro katram, tad gan gāztu riņķī, bet tagad atnāk, noklausās un saka, ka domās ko darīt nākamreiz – iešu vai nē.”

No visas 9000 cilvēku lielās Latvijas romu kopienas pašlaik izglītības iestādes apmeklē 330 bērnu pamatskolā un tikai 29 jaunieši mācās vidusskolā.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Zēl par bērniem, kuri pamet mācības.Domāju, ka vainigi ir vinu vecāki. Tukumā romu gimenu ir diezgan daudz, bet mācās maz.Pazinu skaistu meiteni Samiru-talantīga, muzikāla,aktīva, gudra, pabeidza 4. klasi un pameta.Sen neesmu pat redzējusi,Tagad ir ap 18.Būtu tālu tikusi, neviens netraucēja.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl