Aicina pieteikties ideju radīšanas konkursam “Alternatīvā tautas skaitīšana”

Pievienot komentāru

Šis ir tautas skaitīšanas gads, un Centrālā statistikas pārvalde un Latvijas Universitāte aicina pieteikties šā gada tautas skaitīšanas datu analīzes hakatonam ar nosaukumu “Alternatīvā tautas skaitīšana”, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Tautas skaitīšana šogad aizritēja citādi, nekā tas notika līdz šim. Šajā reizē dati par iedzīvotājiem netika vākti klātienē, interviju veidā. Tas notika attālināti no dažādiem administratīvajiem reģistriem. Tāpēc statistikas apkopotāji aicina jaunos speciālistus rast risinājumus, kas palīdzēs iegūt iespējami precīzākas ziņas par norisēm sabiedrībā Latvijā.

Attilinātā tautas skaitīšana bija ieplānota vēl pirms pandēmijas. Tāpēc Covid-19 un attālinātā tautas skaitīšana ir tikai veiksmīga sakritība. Attālināta informācijas iegūšana jau tiek veikta vairākās Ziemeļvalstīs. Ziņas par iedzīvotājiem tiek iegūtas no ļoti dažādiem avotiem, norāda Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve.

“Tie ir gan valsts reģistri, gan informācija no nevalstiskajām organizācijām, arī no uzņēmumiem, kas piedāvā komunālos pakalpojumus,” skaidroja Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve Baiba Zukula.

Reģistros pieejamie dati bieži vien ir nepilnīgi vai neatbilst reālajai situācijai. Tāpēc tiek rīkots hakatons jeb ideju radīšanas konkurss ar nosaukumu “Alternatīvā tautas skaitīšana”.

Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve Baiba Zukula

“Hakatons ir iespēja meklēt jaunas idejas, cilvēkiem parasti hakatonā nāk labas idejas. Vismaz viena laba ideja parasti ir, kā mēs tālāk nākotnē vēl varam pilnveidot šo datu sagatavošanu.”

Tautas skaitīšanas hakatons no 12. līdz 14. maijam notiks attālināti, izmantojot video konferences iespējas.

“Ja jums ir draugi, kur viens saprot no statistikas, otrs no dizaina, trešais – ir tāds, kas domā, ko jaunu izveidot, tad varat pieteikties gan individuāli, gan komandās,” mudināja Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve.

Latvijas Universitātes profesore norāda, ka hakatona dalībniekiem būs unikāla iespēja pirmajiem redzēt šā gada tautas skaitīšanas rezultātus un strādāt ar tiem.

“Tie ir reāli tautas skaitīšanas rezultātu dati, reāli dati. Tie, protams, būs anonimizēti, lai nezinām, kas tas ir par cilvēku, bet tie būs reāli dati,” apliecināja Latvijas Universitātes (LU) Ekonomikas un vadības fakultātes profesore Signe Bāliņa.

Hakatona dalībniekiem arī būs iespēja klausīties dažādu vadošo speciālistu lekcijas par jaunumiem datu apstrādes jomā.

Pieteikties hakatonam var līdz 5. maijam interneta vietnē alternativatautasskaitisana.lv.

Pirmos rezultātus no šā gada tautas skaitīšanas izsludinās 28. maijā. Pirmo trīs vietu ieguvēji ideju radīšanas konkursa jeb hakatona noslēgumā iegūs arī naudas balvas.