Aicina piešķirt Ziemassvētku eglītēm “otro dzīvi”

0 Komentāru

Eglīte, kas mūs priecējusi svētku laikā. joprojām ir vērtīga. To nevajadzētu vienkārši mest atkritumu konteinerā, zaļo svētku rotu iespējams kā našķi uzdāvināt putniem vai briežiem. Pat ja eglītei jau sākušas krist skujas, to iespējams sašķeldot un izmantot nākamo eglīšu mēslojumam.

“Dzīvnieki ļoti labprāt mielojas ar egļu skujām,” zemnieku saimniecības ”Brieži” saimniece Signe Utāne norāda, ka dzīvniekiem vislabāk garšo zaļas, svaigas, nenobirušas eglītes.

“Egļu skujas satur vērtīgas bioloģiski aktīvas vielas ar antibakteriālu saturu, tāpat arī dažādus vitamīnus. Egļu skujās ziemā šo vielu koncentrācija ir īpaši augsta,” stāsta Utāne.

Šajā saimniecībā un citās saimniecībās labprāt pieņem svētku eglītes. Stopiņu novada saimniecībā ”Brieži” iepriekšējos gados bija pat iespēja iegūt bezmaksas apmeklējumu apmaiņā pret eglīti, taču, ņemot vērā ierobežojumus, šajā ziemā minētā tradīcija ir pārtraukta.

“Šogad diemžēl bezmaksas pastaigu piedāvāt nevaram, jo jāierobežo apmeklētāju skaits, bet, ja ir pa ceļam un žēl eglīti mest ārā, tad var droši vest dzīvniekiem,” stāsta Utāne.

Dzīvnieki labprāt ēd eglītes ar svaigām, zaļām skujām, sausas tiem negaršo. Taču arī sausām eglītēm ir lietojums.

Egļu pārdevēju pārstāve Ingrīda Krūziņa norāda, ka viņi ne tikai tirgo svētku kociņus, bet arī veic eglīšu savākšanu pēc svētkiem. Arī “Egļu serviss” labākās eglītes nodod dzīvniekiem, sausās nonāk šķeldošanā, bet ir pat tādas eglītes, kas turpina augt.

“Piemēram, eglītes podiņos, kas joprojām ir gana svaigas, tās mēs stādām audzētavā un dodam viņām otru iespēju. Tas tāds eksperiments, ne vienmēr viņas izaug, bet mēs mēģinām,” stāsta egluserviss.lv pārstāve Ingrīda Krūziņa.

Veltot nedaudz laiku izpētei, internetā noteikti ir iespēja atrast, kur eglītei var piešķirt otro dzīvi ne tikai Rīgā un tās apkārtnē. Taču, pat ja nākas mest eglīti atkritumu tvertnē, tad vislabāk to sasmalcināt, lai reiz zaļais kociņš neaizņem pārāk daudz vietas.
0 Komentāru