Aicina piedalīties dzimtu grāmatu izstādes veidošanā

Pievienot komentāru
Aicina piedalīties dzimtu grāmatu izstādes veidošanā
EKRĀNUZŅĒMUMS

Aicinājums piedalīties unikālas dzimtas grāmatu izstādes veidošanā! Latvijas iedzīvotāji, iesūtot iedvesmojošu stāstu par savu dzimtu un tai svarīgu grāmatu, aicināti piedalīties ceļojošas izstādes veidošanā.

Viens no pirmajiem projekta dalībniekiem, kurš glabā senu dzimtas Bībeli un arī pats raksta grāmatas, ir Ojārs Ēvalds Bīriņš. Vairākas latviešu tautas pasakas Ojārs ir atdzejojis un izdevis grāmatā.

Pēc aiziešanas pensijas atpūtā godalgotais Zaubes iedzīvotājs Ojārs Ēvalds Bīriņš ķērās klāt dzejas rakstīšanai. Kopumā ir jau izdotas divas dzejas un viena pasaku grāmata.

Ojāra Ēvalda īpašumā arī 1898. gada Bībele piedzīvo jau trešo īpašnieku. Vispirms tā bija Ojāra vecāmāte, tad vecāsmātes jaunākā meita jeb Ojāra tante, un tagad Bībele ir Ojāra īpašumā.

Zaubēnietis jau vairākus gadus pēta un pieraksta savu senču dzimtas līkločus un radurakstus. Datorā veiktais pieraksts ir tiešām iespaidīgs, sarakstīts jau teju 400 lappušu. Liela daļa ir vecmammas un citu radu atmiņas, bet daudz ko Ojārs atceras pats.

Stāstu fragmentu par savu dzimtu un senās Bībeles aprakstu Ojārs iecerējis nosūtīt projektam ”Bibliotēka”.

Mākslas vēsturniece un projekta ”Bibliotēka” līdzautore Ramona Umblija norāda, ka iesūtītie stāsti un apraksti noslēgumā apceļos Latviju. Lai ceļojošā izstāde būtu iespējami interesantāka, cilvēki tiek aicināti dalīties ar stāstu par savu dzimtu un tai svarīgu grāmatu mājaslapā “manabiblioteka.lv”.

Žūrija izvēlēsies divpadsmit pašus saistošākos un iedvesmojošākos dzimtu stāstus.

Kā norāda izstādes ”Dzimtas grāmata” veidotāji, ka izstāde rosinās ģimenisko vērtību saglabāšanu un radīs interesi par grāmatu kā informācijas nesēju un dzimtas relikviju.

Izstādes atklāšana paredzēta 2020. gada janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, savukārt februārī izstāde būs apskatāma Liepājas Latviešu biedrības namā, bet martā – Latgales vēstniecībā GORS.

Dalībnieki līdz 2019. gada 31. augustam sagatavotos pieteikumus aicināti sūtīt elektroniski uz e-pastu biblioteka@bib.eu ar norādi ”Dzimtas grāmata” vai ierakstītā vēstulē uz adresi: ”Baltic International Bank”, Kalēju iela 43, Rīga, LV-1050 ar norādi ”Jekaterinai Kuzņecovai, ”Baltic International Bank”, konkursam ”Dzimtas grāmata”.