Aicina parakstīties par cenu atjaunošanu sabiedriskā transporta biļetēm

7 komentāri
Aicina parakstīties par cenu atjaunošanu sabiedriskā transporta biļetēm
FOTO: LETA

Sabiedrības iniciatīvas portālā Manabalss.lv iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties, lai tiktu saglabātas Rīgas satiksmes pakalpojumu cenas 2014. gada līmenī. Iniciatīvas autori norāda, ka sabiedriskais transports ir domāts plašai sabiedrībai, taču straujā biļešu cenu palielināšana būs stipri jūtama daudziem rīdziniekiem, kas savukārt negatīvi ietekmēs viņu dzīves līmeni.

”Ņemot vērā, ka cenu izveide Rīgas satiksme pakalpojumiem nav caurspīdīga, un nav īsti skaidrs, kur papildu nauda no cenu paaugstināšana nonāk, ir pamats uzskatīt, ka cenu paaugstināšana nav pamatota. Tāpēc Rīgas domei ir jānodrošina Rīgas satiksme pakalpojumu cenu saglabāšana 2014. gada līmenī. Turklāt ir zināmi gadījumi, kad Rīgas domes un Rīgas satiksme nauda ir tikusi neefektīvi iztērēta. Tātad naudu cenu saglabāšanai var meklēt efektīvos vadības mehānismos un, ja nepieciešams, reformēt pašu uzņēmumu, nevis uzņēmuma neefektivitātes izmaksas liekot segt rīdziniekiem un pilsētas viesiem. Visbeidzot, nepieciešama revīzija Rīgas satiksme, lai saprastu, vai uzņēmumā notika ļaunprātīga darbība, kas veda pie biļešu cenas kāpuma,” norāda iniciatīvas autori.

Sabiedrībai ir tiesības lietot sabiedrisko transportu par godīgu, atbilstošu un pieejamu samaksu, kas balstīta uz efektivitāti un sabiedrisko labumu.

Iniciatīvas autori norāda, ka 2014. gada līmeņa cenas būs konkurētspējīgākas ar citiem pārvietošanās veidiem (personīgie automobiļi, taksometru pakalpojumi) – vairāk cilvēkiem turpinot lietot sabiedrisko transportu, samazināsies sastrēgumi ielās, nepasliktināsies gaisa kvalitāte (kas Rīgai jau šobrīd ir liela problēma). Tā visa rezultātā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs labāka dzīve Rīgā, Latvijas galvaspilsētā.