2 komentāri
Aicina palīdzēt Latvijas bāreņiem! Internātpamatskolās ir nepieciešamas terapeitiskās spēļu istabas

Latvijas Bērnu bāreņu fonds (LBBF) ir aizsācis projektu Vēlēties spēlēties, kura mērķis ir izveidot terapeitiskās spēļu istabas 13 Latvijas speciālajās internātskolās. Par līdzšinējiem ziedojumiem jau iekārtota viena spēļu istaba speciālajā internātpamatskolā Antūžos, un šobrīd top vēl divas.

Lai iekārtotu vēl 10 terapeitiskās istabas, nepieciešami 50 680 eiro. LBBF aicina Latvijas sabiedrību un uzņēmējus iesaistīties, lai fonda aprūpē esošo Latvijas speciālo internātpamatskolu bērniem būtu iespēja darboties spēļu istabās.

Projektu var atbalstīt, piezvanot uz ziedojumu tālruni 90006688 (1,42 EUR par zvanu) vai ar pārskaitījumu uz ziedojumu kontiem: AS Citadele Banka, LV62PARX0000575211011 un AS SEB Banka, LV08UNLA0050013300571.

Terapeitiskās spēļu istabas palīdz dažāda vecuma bērniem un jauniešiem ar dažādu pakāpju garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem veicināt daudzpusīgu attīstību. Spēļu istabu iekārtojums ir izstrādāts sadarbībā ar speciālistiem. Terapeitisko mērķu īstenošanai spēļu istabas ir dalītas četros aktivitāšu stūros: Izziņas un spēļu stūris, Sajūtu stūris, Radošais stūris un Relaksācijas stūris.

Projekta īstenošanai līdz šim jau ir saņemti ziedojumi 13 800 eiro apmērā, un šie līdzekļi ļāvuši septembrī iekārtot spēļu istabu speciālajā internātpamatskolā Antūžos. Šobrīd tiek veidotas spēļu istabas speciālajā internātpamatskolā Aleksandrovā un Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā. Vienas terapeitiskās spēļu istabas vidējās izmaksas ir 4960 eiro, savukārt visu 13 terapeitisko istabu kopējās izmaksas sasniedz 64 480 eiro.

Projekta idejai ir atsaukušies Latvijā zināmi un iemīļoti mūziķi Guntars Račs, Sergejs Jēgers, Normunds Rutulis, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Andrejeva un citi, un šobrīd top projektam veltīts mūzikas albums Vēlēties spēlēties ar Guntara Rača dziesmām. Mūzikas albuma ierakstā kopā ar pazīstamajiem māksliniekiem piedalīsies arī bērni ar īpašām vajadzībām no Latgales un Vidzemes reģionu speciālajām internātskolām.

“Ir tik dabiski vēlēties spēlēties! Rotaļas un spēles ir bērna durvis uz pasauli. Mums ir tas prieks palīdzēt tās atvērt arī tiem bērniem, kuru dzīve nebūt nav vienkārša un pašsaprotama. Apziņa, ka varam būtiski uzlabot un mainīt speciālo internātskolu bērnu ikdienu, ir iedvesmojoša, un mēs turpināsim šī projekta realizāciju, lai pilnībā īstenotu tā mērķus,” teic LBBF prezidents Kaspars Markševics

Antūžu speciālās internātpamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Fokičeva pēc spēļu istabas iekārtošanas: “Terapeitiskā spēļu istaba mūsu skolā ir īsts brīnums! Nodarbības tajā ļauj bērniem paust savas emocijas, attīstīt iztēli un radošumu, palīdz nomierināties un koncentrēties, kā arī attīstīt sīko pirkstu muskulatūru un pirkstu un acu koordināciju. Spēļu istaba palīdz ārstēt un atveseļot. Bērnu un pedagogu vārdā paldies visiem, visiem, kas palīdz vairot prieku šo bērnu ikdienas dzīvē.”

Fonda atbalstītās speciālās internātskolas: Antūžu speciālā internātpamatskola, Tilžas internātpamatskola, Aleksandrovas speciālā internātskola, Raudas internātpamatskola, Ziemeļvidzemes internātpamatskola, Baltinavas Kristīgā internātpamatskola, Gaujienas speciālā internātskola, Katvaru speciālā internātpamatskola, Ezersalas speciālā internātpamatskola, Sveķu speciālā internātpamatskola, Palsmanes speciālā internātpamatskola, Gaismas internātpamatskola, Rīgas 4. speciālā internātpamatskola.

TOP komentāri

 • qwerty
  +6 +6 0

  qwerty

  Vai tiešām šai valstī, kurā - vismaz strādājošie, maksājam zvērīgus un nekur-nekādi pēc to noklusējuma neizmantotus nodokļus, viss- viss vēl no atlikušajiem grašiem jāsamaksā tās iedzīvotājiem!!!??? Protams, atbalstu projektu!!; protams, vajag nabaga bērniem!! - bet jebkurā CIVILIZĒTĀ valstī to visu apmaksā valsts institūcijas!!!!! Vai patiešām te visa dzīve balstās tikai uz ziedojumiem!?
 • ziii
  +1 +1 0

  ziii

  Diemžēl tā tas ir. Tauta kopā visu paveic. Mūsu nodokļi jau aiziet prēmijās valdībai un lai viņi varētu sev algas paaugstināt, un priekš komandējumiem. Tas ko ziedojam, tas tiem, kam nepieciešama palīdzība ...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl