Aicina palīdzēt ārvalstu studentiem Latvijā; daudzi nonākuši lielās grūtībās

11 komentāri

Daudzi ārvalstu studenti Latvijā ir nonākuši lielās grūtībās. Atsevišķi uzņēmēji sniedz palīdzību, taču ar to ir par maz. Tāpēc visi, kuriem ir iespējas, aicināti atsaukties un palīdzēt tiem, kuri šobrīd atrodas tālu no mājām.

Studentus no Indijas – Sruthi un Kanonu – šā brīža grūtības pārsteidza nesagatavotus. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viņi studē pirmo gadu un nebija paguvuši iekārtoties Latvijā.

“Es cerēju iegūt darbu, lai nav jāpaļaujas uz vecāku palīdzību. Taču tagad arī maniem vecākiem ir problēmas, un man viņi nevar palīdzēt,” saka Sruthi.

Savukārt Kanon stāsta: “Pašlaik mani vecāki grib palīdzēt. Taču arī tā ir problēma, jo viņi nevar aiziet līdz bankai, lai man pārskaitītu naudu.”

Arī tie ārvalstu studenti, kuri bija atraduši darbu, tagad to zaudē, jo uzņēmumi Latvijā, pirmkārt, darbā patur vietējos darbiniekus.

Restorāna “Indian Radža” studentiem palīdz jau aptuveni mēnesi, izsniedzot pārtikas iepakojumus. Pirms laika uzņēmējs Sanijs Motvani piegādāja pārtiku arī Rīgas lidostā ”iestrēgušajiem” ārvalstu studentiem, kuri centās aizbraukt mājās.

“Vairums šo studentu nāk no strādnieku ģimenēm. Viņi ņem aizņēmumus, lai varētu studēt. Ja viņi lūdz palīdzību, tad viņiem tiešām tā ir nepieciešama,” norāda Motvani.

Studentiem tiek doti rīsi, lēcas, eļļa, cukurs un cita pārtika, kā arī pirmās nepieciešamības preces.

“Pieprasījumu ir ļoti daudz, un mēs nespējam visu nodrošināt, mūsu resursi ir gana ierobežoti,” nevalstiskās organizācijas “Makeroom” pārstāvis Miks Celmiņš akcentē, ka iespējas palīdzēt sarūk. Diemžēl lielveikali palīdzību ir atteikuši, tāpēc Miks cer uz citu cilvēku palīdzību.

“Mēs ļoti vēlamies, lai uzņēmēji atsaucas ar šīm pārtikas pakām vai arī vienkārši cilvēki, kas vēlas palīdzēt grūtībās nonākušajiem cittautiešiem,” aicina Celmiņš.

Atsaucīgie cilvēki aicināti rakstīt uz organizācijas e-pastu: [email protected] Kaut vai neliela palīdzība tiem, kuri atrodas tālu no mājām, būs liels atbalsts.