Aicina noteikt sankcijas vecākiem par bērnu nevakcinēšanu

82 komentāri
Aicina noteikt sankcijas vecākiem par bērnu nevakcinēšanu
NORA KREVNEVA, F64

Sākta parakstu vākšana par valsts atbalsta ierobežošanu vecākiem, kuri izvēlas nevakcinēt savus bērnus.

Portālā “Manabalss.lv” uzsāktās iniciatīvas autori norāda, ka vēlas panākt bērnu un pārējās sabiedrības veselības aizsardzību ar vakcinācijas palīdzību, bērniem laikus saņemot visas nepieciešamās potes. Bet tiem vecākiem, kuri ir izvēlējušies paredzēto vakcināciju neveikt nepamatotu apsvērumu dēļ, aicina pārtraukt “māmiņu algas” piešķiršanu un apmaksātu bērnudārzu nodrošināšanu.

Māris Antons
iniciatīvas pārstāvis

Tas tiešā veidā apdraud tos bērnus, kas netiek vakcinēti, un pastarpinātā formā tas apdraud arī tos bērnus, kas tikuši vakcinēti, un viņiem vakcīna nerada imunitāti, vai arī tos bērnus, kuri nevar saņemt vakcīnas tādēļ, ka viņiem ir alerģijas vai kādi citi medicīniskie iemesli, kuru dēļ nedrīkst injicēt vakcīnas.

Tas ir šausmīgi, ka 21. gadsimtā, kad mums ir vakcīnas, injekcijas un viss kaut kas cits, kas pasargā bērna veselību, bērni turpina mirt tādēļ, ka viņu vecāki ir vai nu neapdomīgi, vai noticējuši kaut kam, ko ir izlasījuši internetā.

Šī parakstu vākšana aizsākta pēc tam, kad Bērnu klīniskās universitātes slimnīca informēja par to, ka pēdējā mēneša laikā miruši divi bērni, kuri nebija saņēmuši nepieciešamās vakcīnas. Viens bija saslimis ar garo klepu un nomira smagu komplikāciju dēļ, jo nebija vakcinēts. Otrs bērns pēc mājdzemdībām nebija saņēmis obligāto K vitamīna devu, tādēļ viņam radās asinsreces traucējumi un asinsizplūdums smadzenēs, kura dēļ bērns nomira.

Jāpiebilst, ka kopš 2010. gada no slimībām, pret kurām ir vakcīnas, Latvijā ir miruši 15 bērni, tai skaitā no garā klepus, gripas, tuberkulozes un B hepatīta.

82 komentāri