1 komentārs

Ugunsdzēsēji, tuvojoties adventa laikam, aicina iedzīvotājus adventa vainagā sveces neizmantot vai arī tās nededzināt.

Par Ziemassvētku gaidīšanas laika simbolu adventa vainags ar četrām svecēm ir daudzus gadu simtus, taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zinot pēdējo gadu drūmo statistiku, aicina no tradīcijām labāk atteikties.

Dzintars Lagzdiņš, VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks

Adventa vainagā tur ir gan visādi dekoratīvie elementi, pušķi, zari, skujas. Un ja pirmajā nedēļā adventa vainags ir svaigs, tās skujas īpaši nedegs, tad, tuvojoties ceturtajai adventei, tas vainags būs jau pažuvis un mazliet sausāks izkaltis, un tur daudz nevajag, lai no tās sveces liesmiņas adventa vainags aizdegtos.

Pērn tieši adventa un gadumijas laikā ugunsdzēsēji saņēmuši 31 izsaukumu uz ugunsgrēkiem, kas izcēlušies aizdegušos svecīšu dēļ.

Video

TOP komentāri

  • Jānis
    +1 +1 0

    Jānis

    Es nekādu aicinājumu lauzt tradīciju nedzirdēju. Tā kā Adventa vainaga sveču gaismas simbolizē ilgas pēc Jēzus piedzimšanas, aicinājums to aizliegt ir mēģinājums aizliegt cilvēkam apliecināt viņa ticību - šīs tiesības piešķir Latv. Satversme un starptautiskie līgumi. Protams, ugunsdrošība ir svarīga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl