Aicina ierobežot ūdens transporta ātrumu Gaujas lejtecē pie Carnikavas

0 Komentāru
Aicina ierobežot ūdens transporta ātrumu Gaujas lejtecē pie Carnikavas
KASPARS KRAFTS/F64

Platformā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par ātruma ierobežošanu un ūdens transporta “ceļa” izveidi Gaujas lejtecē.

Sasniedzot 1500 parakstus, iniciatīva tiks iesniegta Carnikavas novada domē.

Kā iniciatīvas autors norādīts Edvīns Dainis, kurš uzskata, ka ir jāievieš ātruma ierobežojums ūdens transportam Gaujas lejtecē, sākot no Tallinas šosejas tilta līdz ietekai jūrā. Viņaprāt, ātruma limits šajā upes posmā būtu nosakāms 14 kilometri stundā jeb astoņi mezgli.

Tāpat, viņaprāt, nepieciešams noteikt un marķēt ar bojām ūdensceļu, izvietojot to ūdens transportam upes vidū.

Iniciatīvas autors uzskata, ka līdz ar šo regulējumu, marķējumu un informatīviem paziņojumiem ūdens malā ir jāievieš arī regulāra Carnikavas pašvaldības policijas kontrole, jāinformē vietējo kuteru piestātne un sabiedrība, izvietojot tam paredzētajās vietās informāciju par jaunajiem ierobežojumiem.

Marķējums nozīmētu boju apzīmējumu ceļam, par kuru var brīvi pārvietoties ūdens transports, neradot bīstamas situācijas citām personām.

Patlaban no nekontrolētas motorlaivu kustības šajā rajonā īpaši vasaras sezonā ļoti ciešot atpūtnieki, makšķerētāji un peldētāji, pauda Dainis. Bieži esot gadījumi, kad liela izmēra kuteri lielā ātrumā peld tuvu cilvēkiem, kas tobrīd peldas. Arī makšķerniekiem tiekot bojāts inventārs.

“Braucot lielā ātrumā, tiek ierautas un samudžinātas makšķerauklas. Citkārt makšķerēšanas inventārs pat tiek ierauts ūdenī un pazaudēts,” sūkstījās Dainis, piebilstot, ka šīs situācijas rada liekus konfliktus un bīstamību uz ūdens.

Viņaprāt, ieviešot un kontrolējot šo ierobežojumu, ūdens transportam būtu vieglāk pamanīt pārējos ūdens tilpnes “lietotājus”, un gan citi cilvēki, gan laivu braucēji spēs laikus pārvietoties drošā attālumā. Savukārt makšķernieki spēs laikus pārvietot savu inventāru, lai tas netiktu bojāts.
0 Komentāru