Aicina ģimenes ārstus mudināt seniorus vakcinēties

1 komentārs

Lai veicinātu seniorus vakcinēšanos pret Covid-19, tiem izsūtīs vēstules un mudinās ģimenes ārstus vairāk stāstīt par vakcinēšanās ieguvumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Lai analizētu valsts iestāžu rīcību Covid-19 krīzes karstākajā laikā, Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē līdz šim aicināti valsts iestāžu pārstāvji, kas atzina vairākas nebūšanas un uzsvēra, ka pamatīgi pieklibojusi komunikācija ar sabiedrību. Piektdien, 24. septembrī, kad atskaitīties aicināja tieši par komunikāciju atbildīgos, izskanēja pretargumenti, ka lielākais izaicinājums esot bijis tieši izskaidrot sabiedrībai politiķu steigā pieņemtos, pēkšņos lēmumus.

Evita Urpena, Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

“Jo laika bija maz, normatīvie akti stājās spēkā ātri, ļoti reti bija lēmums ar spēkā stāšanos pēc nedēļas vai divām, ja tādi būtu visi lēmumi, komunikācijas materiālus varētu sagatavot plašākus, izsmeļošākus, ja tas ir jāizdara dienas, divu laikā – tas ir izaicinājums!”

Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja atzina, – ja komunikatoriem būtu bijusi nedaudz lielāka teikšana, tad procesi būtu noritējuši “slaidāk”, piebilstot, ka tie ir “viņas sapņi un iedomas”.

Secināts, ka turpmāk nav vērts tērēt resursus, mēģinot uzrunāt ļoti plašu iedzīvotāju skaitu vakcinēties, bet koncentrēties tieši uz senioru auditoriju. Senioriem izsūtīs vēstules, mudinot potēties. Vasarā pensionārus apzvanīja ģimenes ārsti, aicinot vakcinēties, pēc tam sirmgalvjus apzvanīja arī speciālā pandēmijas laika informatīvā tālruņa 8989 komanda, taču tad rezultāti bija krietni sliktāki.

Evita Urpena, Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

“Pēc reģionāla principa apzvanīja seniorus un aicināja vakcinēties, tur šī atdeve bija minimāla – 10-12% piekrita vakcinēties, ja salīdzina ar ģimenes ārstiem, tur tā pārliecināšanas metode ir daudz, daudz spēcīgāka!”

Vakcinācijas avīzes ideja šovasar izgāzās, taču komunikācijas speciālisti cer uzrunāt seniorus ar rakstiem reģionālajā presē, kur sabiedrībā zināmi cilvēki dalītos ar savu pieredzi, pārslimojot Covid-19, un ar cilvēciskiem stāstiem mudinātu pensionārus vakcinēties. Taču atrast runātājus ir ļoti grūti.

Inga Vasiļjeva, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve

“Cilvēki baidās stāstīt par savu pieredzi, mediķi ļoti izsver, īpaši reģionos, vai kādu pilsētu mediķi, vai tiešām viņi ir ar mieru nākt un stāstīt, jo pēc tam tiek saņemtas lielas agresijas devas. Ar to mums ikdienas darbā ir jārēķinās.”

Nākamajā Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, kas notiks nākamnedēļ, plānots aicināt Latvijas Bankas pārstāvjus, lai uzklausītu viņu redzējumu par līdzšinējās Covid-19 krīzes galvenajām mācībām.

1 komentārs