Aicina būt uzmanīgiem ar pirotehniku

1 komentārs
Aicina būt uzmanīgiem ar pirotehniku
(Foto: LETA)

Daudzi iedzīvotāji Jaungada svinības nevar iedomāties bez uguņošanas. Pirotehnikas veikalos, lai iegādātos kāroto plaukšķeni vai raķeti pircēji veido pat rindas. Petaržu pārdevēji, ugunsdzēsēji, kā arī mediķi atgādina – lai izvairītos no negadījumiem, Jaungada nakts salūts jārīko, ievērojot drošības noteikumus.

Pirotehnikas veikalos gada nogale ir viens no karstākajiem darba laikiem. Pircēji veido rindas un izdod desmitiem un pat simtiem eiro par iespēju sarīkot vietēja mēroga salūtu vairāku vakarus pēc kārtas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es šaušu daudz un dikti, tas ir tikai šodienas vakaram, bet es vēlreiz atgriezīšos un nopirkšu kaut ko nopietnāku,” stāsta pircējs Andris.

Pārdevēji pircējiem atgādina par drošības noteikumiem un sniedz padomus kā droši izbaudīt raķešu šovu.

Pirotehnikas speciālists gatavs nodemonstrēt praktiski kā pareizi un droši lietot svētku salūta petardes. ”Pats galvenais nosacījums viņu nolikt uz līdzenas vietas, lai negāžas riņķī. Neliecoties pāri, bet pieejot no sāna – aizdedzinām, skaidro pirotehnikas veikala vadītājs Aldis Zārbergs.

Arī cita tipa pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst aizdedzināt turot rokā. Raķetes vai romiešu sveces visdrošāk ievietot tukšā pudelē vai izšautas salūta baterijas kastē.

Pirotehnikas šaušanai jāgatavojas pat tad ja jūs to netaisāties izmantot. Ugunsdzēsēju pieredze liecina, ka bieži vien raķetes vējš ienes ēku balkonos.

”Visbiežāk ugunsgrēki gadu mijā ir tieši uz dzīvojamo māju balkoniem, kur atrodas priekšmeti, kas viegli aizdegas, tātad iekrīt un izraisa ugunsgrēku,” brīdina VUGD pārstāve Viktorija Šembele. Tāpēc uz balkoniem labāk neko viegli uzliesmojošu neglabāt.

Petardes var izraisīt ne tikai ugunsgrēku, bet arī traumas skatītājiem, tāpēc vērojot salūtu jāuzturas drošā attālumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl