Aicina būt uzmanīgiem ar pirotehniku

1 komentārs
Aicina būt uzmanīgiem ar pirotehniku
Foto: LETA

Daudzi iedzīvotāji Jaungada svinības nevar iedomāties bez uguņošanas. Pirotehnikas veikalos, lai iegādātos kāroto plaukšķeni vai raķeti pircēji veido pat rindas. Petaržu pārdevēji, ugunsdzēsēji, kā arī mediķi atgādina – lai izvairītos no negadījumiem, Jaungada nakts salūts jārīko, ievērojot drošības noteikumus.

Pirotehnikas veikalos gada nogale ir viens no karstākajiem darba laikiem. Pircēji veido rindas un izdod desmitiem un pat simtiem eiro par iespēju sarīkot vietēja mēroga salūtu vairāku vakarus pēc kārtas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Es šaušu daudz un dikti, tas ir tikai šodienas vakaram, bet es vēlreiz atgriezīšos un nopirkšu kaut ko nopietnāku,” stāsta pircējs Andris.

Pārdevēji pircējiem atgādina par drošības noteikumiem un sniedz padomus kā droši izbaudīt raķešu šovu.

Pirotehnikas speciālists gatavs nodemonstrēt praktiski kā pareizi un droši lietot svētku salūta petardes. ”Pats galvenais nosacījums viņu nolikt uz līdzenas vietas, lai negāžas riņķī. Neliecoties pāri, bet pieejot no sāna – aizdedzinām, skaidro pirotehnikas veikala vadītājs Aldis Zārbergs.

Arī cita tipa pirotehniku nekādā gadījumā nedrīkst aizdedzināt turot rokā. Raķetes vai romiešu sveces visdrošāk ievietot tukšā pudelē vai izšautas salūta baterijas kastē.

Pirotehnikas šaušanai jāgatavojas pat tad ja jūs to netaisāties izmantot. Ugunsdzēsēju pieredze liecina, ka bieži vien raķetes vējš ienes ēku balkonos.

”Visbiežāk ugunsgrēki gadu mijā ir tieši uz dzīvojamo māju balkoniem, kur atrodas priekšmeti, kas viegli aizdegas, tātad iekrīt un izraisa ugunsgrēku,” brīdina VUGD pārstāve Viktorija Šembele. Tāpēc uz balkoniem labāk neko viegli uzliesmojošu neglabāt.

Petardes var izraisīt ne tikai ugunsgrēku, bet arī traumas skatītājiem, tāpēc vērojot salūtu jāuzturas drošā attālumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl