Aicina atsaukties ar patiesiem stāstiem par kara gaitām Latvijā un Igaunijā

4 komentāri
Aicina atsaukties ar patiesiem stāstiem par kara gaitām Latvijā un Igaunijā

Biedrības “Lauku ceļotājs” pārstāvji veido apjomīgu, interaktīvu militārā mantojuma ceļvedi ar objektu apkopojumu Latvijā un Igaunijā, aicinot atsaukties tos, kuriem ir zināms kāds personisks kara stāsts, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Attiecīgie stāsti ir ļoti, ļoti svarīgi, un atmiņas ir viena no militārā mantojuma projekta mērķiem, to savākšana nav tik vienkārša, bet svarīga.

Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja Asnate Ziemele video sociālajos tīklos aicina atsaukties kara atmiņu zinātājus.

Lauku ceļotāja pārstāvis Juris Smaļinskis norāda, ka senie stāsti nepieciešami, jo, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas profesionāļiem, top militārā mantojuma tūrisma ceļvedis. Stāsti tiek meklēti par nosacīti četriem laika posmiem aizvadīto simts gadu laikā. Runa ir par Pirmo pasaules karu, Otro pasaules karu, mežabrāļu kaujām un arī padomju laiku.

Biedrības “Lauku ceļotājs” pārstāvis Juris Smaļinskis

“Tas ir ļoti svarīgi vēstures un arī tūrisma attīstībā – šos stāstus pierakstīt, fiksēt un saglabāt.”

Jau tagad daļa no teju diviem simtiem militāru objektu Igaunijā un Latvijā ir aplūkojami jaunveidotajā mājaslapā militaryheritagetourisme.info.

Visi dažādo laiku objekti tiek apvienoti vienotā ceļvedī. Gan vietējie, gan arī ārvalstu tūristi varēs izplānot sev piemērotāko maršrutu un iegūt informāciju par kariem, kas gājuši pāri Latvijai un Igaunijai.

Militārajos maršrutos apmeklētāji uzzinās, kā Latvija un Igaunija aizvadītajos simts gados izkaroja savu neatkarību. “Šie maršruti būs tādi, kurus varēs lejupielādēt savā telefonā un braukt individuāli. Tad pie katra no objektiem būs papildinoša informācija, vai tur ir kāds cilvēks pretī vai jāapskata objekts savā gaitā,” skaidro viņš.

Papildus seno militāro objektu apzināšanai notiek arī to saglabāšana. Piemēram, Ventspils muzejs jau atjauno PSRS jūras krasta artilērijas komandpunktu.

Stāstus noteikti var sūtīt karavīru bērni un mazbērni, taču, ja ir kāds, kurš pats var izstāstīt par savām gaitām kādā no ierakumiem vai lielām militārajām bāzēm, tad lieliski.
4 komentāri