Aicina atbalstīt kucēna centienus kļūt par nākamo suni terapeitu

0 Komentāru
Aicina atbalstīt kucēna centienus kļūt par nākamo suni terapeitu

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts palīdzēt kucītei Pepijai kļūt par nākamo suni terapeitu un tādējādi popularizēt kanisterapiju Latvijā, līdz 8. novembrim ziedojot visās “Narvesen” tirdzniecības vietās, informēja biedrībā “Suns ar misiju”.

Pireneju kalnu šķirnes sunīte Pepija tiek gatavota kanisterapijas suņa profesijai. “Lai gan Pepija ir tikai astoņi mēnešus jauna, viņas auguma aprises ir gluži kā Islandes ponijam, taču raksturs ir gluži kā Pepijai Garzeķei – nedaudz spīta, daudz enerģijas, taču pats galvenais – daudz pārliecības un labsirdīguma. Pepija ir no kanisterapijas biedrības “Maigais suns”, kurā šos suņus audzē kinologs Vikors Mucenieks,” informēja biedrībā.

Suņu audzētājs un kinologs Viktors Mucenieks

“Ir būtiski jau kucēna vecumā suni iepazīstināt ar profesionālo vidi, kādā tam ir paredzēts darboties nākotnē. Kucēni vēl pirms speciālās apmācības nometnes dodas līdzi pieaugušajiem suņiem terapeitiem uz sociālajiem aprūpes centriem, lai iepazītos ar dažādiem cilvēkiem, saskartos ar specifiskām smaržām un neierastām situācijām. Tāpēc Pepijas apmācības process jau ir aizsācies, apmeklējot vairākus sociālos aprūpes centrus un iepazīstoties gan ar senioriem, gan bērniem ar garīga rakstura traucējumiem.”

Biedrība “Suns ar misiju” vairākos savos projektos jau atbalsta kanisterapijas suņu darbu, ticot šo dzīvnieku pozitīvajai ietekmei uz cilvēka garīgo veselību.

Biedrības ”Suns ar misiju” vadītāja Liene Šterneberga

“Mums ir mērķis panākt to, ka profesija ‘”kanisterapeits” tiek arī oficiāli iekļauta profesiju klasifikatorā un atzīta par vajadzīgu Latvijā. Darīsim to, kas būs mūsu spēkos, lai cilvēki, kas ar kanisterapiju nodarbojas šobrīd brīvprātīgi, nākotnē varētu to darīt pilnvērtīgi kā savu maizes darbu.”

Biedrībā informēja, lai tuvākajā nākotnē Pepija varētu aizstāt kādu no vēl strādājošajiem pensijas vecuma suņiem terapeitiem, sunītei 31. oktobrī jāiegūst atzinīgs vērtējums suņu terapeitu eksāmenā. Biedrības “Suns ar misiju” komanda dosies līdzi, lai morāli atbalstītu Pepiju un radītu sižetu, kurā pastāstītu par eksāmena notikumu gaitu.

Ar saziedoto finanšu atbalstu iecerēts segt Pepijas barības un veterināros izdevumus, nepieciešamo apmācību inventāra iegādi, kinologu atalgojumu suņa apmācībā, oficiālos kursus suņa terapeita licences iegūšanai, transporta izdevumus uz apmācībām un eksāmenu, projekta vadību, publicitātes izdevumus un administratīvās izmaksas.

0 Komentāru