Aglonā noslēgušies Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

Komentāri

Otrdien, 15. augustā, Aglonā noslēdzās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas pulcēja tūkstošiem ticīgo un arī visas augstākās valsts amatpersonas.

Pusdienlaikā bazilikas sakrālajā laukumā tika aizvadīta svētku galvenā mise, savukārt iedvesmojošākais brīdis bija pagājušajā naktī, kad sveču gaismā norisinājās krusta ceļš.

Krusta ceļš tradicionāli ir visapmeklētākais Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku pasākums. Arī šobrīd te ir vairāki tūkstoši cilvēku.

Savukārt otrdien, – Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku fināla dienā centrālais notikums bija svētā mise ar valsts augstāko amatpersonu piedalīšanos. Tā ilga divas stundas un to vadīja Romas sūtnis Baltijas valstīs.

Vienu no lūgšanām teica Saeimas priekšsēdētāja un NBS komandieris.

Viena no mises sastāvdaļām tradicionāli bija svētā komūnija, kuras laikā ticīgie saņēma debesu maizi un pestīšanas biķeri. Pēc tam sekoja procesija ar Fatimas dievmātes statuju apkārt bazilikai.

Mises noslēgumā klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējons, kurš uzsvēra, ka katoļu baznīcai allaž bijusi loma tautas garīgajā atdzimšanā.

Marijas debesīs uzņemšanas Svētki šogad pulcēja vairākus desmitus tūkstošus cilvēku. Tiesa gan svinētāju bija mazāk nekā citus gadus, kad svētku galvenās dienas iekrita nedēļas nogalē. Vairākās rietumu valstīs 15.augusts ir brīvdiena.

Lasi vēl