Āgenskalnā senioru deju kolektīvs visas vasaras garumā dejo zem klajas debess

0 Komentāru

Visas vasaras garumā Āgenskalnā kāda neparasta apvienība nolēmusi ļauties dejām zem klajas debess. Šī senioru deju kolektīva vecākajai dalībniecei Birutai ir 89 gadi, un uz mēģinājumiem kolektīvs sanāk ik nedēļu, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Viens no Āgenskalna pagalmiem reizi nedēļā pārvēršas par īstu deju placi. Deju kolektīva ”Aizvējš” dāmas nododas dažādas mūzikas ritmiem: ”Mēs dejojam valšus, polkas, kantri stilā, klasiskās dejas, sambas, rumbas,” stāsta deju kolektīva vadītāja.

Deju kolektīvam ”Aizvējš” ir nepilni desmit gadu. Taču dejotājām ir krietni lielāka pieredze. Deju vadītāja Liene ir brīvprātīgā, viņa nāk no cita kolektīva, lai rādītu deju soļus un labi pavadītu laiku: ”Man patīk būt ar cilvēkiem, šeit man visi palīdz. Te Ilga ir mana labā roka, te Marga mana kreisā roka. Visi pārējie dalībnieki ir kā pirkstiņi, katra ir kā briljants.”

Zem klajas debess deju soļiem dejotājas nododas ne tikai tāpēc, ka svaigā gaisā kustēties ir veselīgāk. ”Gribas dejot, bet nav kur, zāle nav un cenšamies ārā dejot,” stāsta dejotājas.

Neatkarīgi no tā dāmas dejotprieku nezaudē un jokojot saka, – ja vajadzēs, tad arī ziemā var dejot pagalmā.

”Visām pensionārēm Latvijā ir jāņem priekšzīme no šīs mazās Birutiņas. Viņa ir vienreizējs talants – peldēšanā pirmā, kalnā uzkāpj pirmā, dejo divos kolektīvos,” par kolēģes sniegumu sajūsmā ir dejotāja Ilga.

89 gadus vecā Biruta uz pusotru stundu garajām nodarbībām aptuveni desmit kilometru ceļu mēro ar velosipēdu.

”Man vienkārši patīk dzīvot, patīk kustēties. Kamēr cilvēks kustas, tikmēr viņš dzīvo,” par sevi saka Biruta.

Dejotājas ne tikai dejo un brauc ar velosipēdu. Viņu pulkā ir arī šuvējas, kuras prot pagatavot skaistus tērpus, kas noder reizēs, kad nepieciešams izskatīties īpaši labi.
0 Komentāru