Āgenskalna iedzīvotāji bažīgi par jauna “Lidl” lielveikala būvi

12 komentāri

Rīgā Āgenskalna iedzīvotāji bažīgi par jauna “Lidl” lielveikala būvi. Daudzus satrauc, ka vietā, kur apkārt ir omulīgas koka būves, būs neiederīgs veikals ar milzīgu laukumu automašīnām.

Vieta, kur iecerēts būvēt jauno lielveikalu, plašāk ir zināma kā Kalnciema kvartāls. Šeit starp nelielajām koka ēkām vairāku gadu laikā ir izveidojusies vieta, kur ir nelielas kafejnīcas, biroji un tirdziņš nedēļas nogalē.

Jaunais “Lidl” veikals un stāvvieta 160 automašīnām, paredzams, tiks būvēta pāri Kalnciema ielai iepretī Kalnciema tirdziņam.

“Līdz šim kāds pārmet, ka mēs iestājamies pret! Nē, mēs iestājamies par sakarīgu risinājumu,” Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāvis Oto Ozols akcentē, ka lielveikals šajā vietā var būt. Taču jautājumus un bažas rada tas, ka veikals būs pārmēru milzīgs un izjauks ne tikai pilsētas apbūves rakstu, bet jau minēto transporta kustību.

“Milzīgs auto stāvlaukums piecas līdz sešas reizes lielāks nekā vidēji Āgenskalnā pie lielveikaliem. Tas radīs problēmas ne tikai privātajam transportam, bet arī sabiedriskajam transportam,” saka Ozols.

Kalnciema un Melnsila ielas krustojums jau tagad ir pārslogots, tāpēc, braucot no Melnsila ielas, lielāko dienas daļu ir liegts nogriezties.

“Tas mērķis ir samazināt papildu automašīnu plūsmu,” Rīgas pilsētas Attīstības departamenta pārstāve Karīna Jansone norāda, ka arī viņi ar interesi seko līdzi lielveikala projektam. Ņemot vērā satiksmes iespējas un apkārtnes īpatnības, Attīstības departamentā valda uzskats, ka jaunbūvējamajam veikalam ir jābūt nelielam.

“Pati būvniecības iecere vēl būtu jāskata un jāvērtē. Bet no tā, kas šobrīd publiski pieejams, tad mūsu secinājums ir tāds, ka te būtu piemērots vietēja mēroga tirdzniecības objekts,” saka Jansone.

Sastaptie iedzīvotāju viedokļi nav viennozīmīgi. Ir cilvēki, kuri šajā vietā labāk redzētu parku, bet ir pilsētnieki, kuri, aplūkojot veikala vizualizāciju, ir par iecerētā veikala tapšanu.

“Ja viņš tāds, kā šeit parādīts, tad diezgan normāls. Kaut kas no vecā palicis, tur Kalnciema ielas pusē. Man liekas diezgan neko. Kāds dzīvē izskatīsies, nav zināms, bet labāk nekā tas briesmīgais laukums,” norāda Udo.

Savukārt Olga bilst: “Man liekas, – pareizāk ir sabiedrisku vietu cilvēkiem ierīkot, parku vai tamlīdzīgi.”

Šīs nedēļas sākumā noslēdzās sabiedriskā apspriešana par 38 koku nociršanu būvlaukumā. Būvvaldē norāda, ka viedokļu apkopošana turpināsies vēl vismaz nedēļu, taču līdz pirmdienas vakaram savu nostāju bija pauduši 160 cilvēku. “Lidl” pārstāvji akcentē, ka nocirsto koku vietā tiks iestādīti 22 jauni koki. Savukārt uz jautājumu par lielo autostāvvietu skaitu “Lild” atbild, ka plānojums ir tapis atbilstoši teritorijas plānojumam.

12 komentāri