Āgenskalna apkārtnes iedzīvotāji ir uzsākuši cīņu, lai nepieļautu vēsturiskā sporta un vingrošanas biedrības nama nojaukšanu

1 komentārs

Āgenskalna apkārtnes iedzīvotāji ir uzsākuši cīņu, lai nepieļautu vēsturiskā Āgenskalna sporta un vingrošanas biedrības nama nojaukšanu. Cilvēki vāc parakstus, lai teritorijai netiktu mainīts patlaban noteiktais zemes lietošanas veids.

Pārdaugavas iedzīvotāji ēku Baldones ielā 7 labi zina. Te paaudzēm ilgi vietējie, viņu bērni un mazbērni nākuši nodarboties ar sportu. Līdzās vēsturiskajai ēkai ir arī vairāki tenisa laukumi – četri slēgti tenisa korti, kas atrodas zem aptuveni 10 metrus augsta piepūšamā gaisa kupola, un divi atvērti tenisa korti.

Liene Kārkliņa
Āgenskalna iedzīvotāja

Latvija vēl nebija nodibināta, kad jau bija šis Āgenskalna vingrotāju biedrības nams, mans uzskats, ka tā ir vēsturiska ēka, kurā ilgstoši tiek spēlēts teniss, notiek sporta nodarbības, apmeklē bērni.

Simtgadīgā ēka vien pirms pieciem gadiem tikusi renovēta un tai ir uzlikts jauns jumts, neraugoties uz to, vietējiem iedzīvotājiem ir pamatotas aizdomas, ka ēka tiks nojaukta, un tās vietā tiks būvēts lielveikals.

Iedzīvotāji ir uzsākuši parakstu vākšanu, lai apturētu zemes īpašnieka nodomu nojaukt vēsturisko ēku. Vietējā veikaliņā un vēl vairākās Āgenskalna sabiedriskās vietās ir iespēja parakstīties.

Veikala īpašnieks Arnolds stāsta: “Cilvēkiem sākumā stāstījām, bet tagad, kad ir informācija medijos, paši nāk un parakstās.”

Savukārt kāda vietējā iedzīvotāja Ailenda min: “Man tur bērns tenisu spēlē, pati bērnībā spēlēju. Man šķiet, ka vajag kaut kur ar sportu nodarboties.”

Tagad vietējie runā, ka šajā vietā tikšot celts lielveikals. Rīgas Būvvalde pirms pusgada pat izdevusi būvatļauju sporta kluba nojaukšanai.

Edgars Butāns
Rīgas pilsētas Būvvaldes pārstāvis

Pašlaik aktuāla ir tikai šī nojaukšanas iecere. Par pārējo, par jaunbūves būvi šeit būvvaldei informācijas nav.

Būvvalde neizprot, par ko iedzīvotāji ir neapmierināti, jo ne iesniegumi, ne sūdzības no viņiem neesot saņemti. Turklāt pašvaldībai neesot tiesību noteikt īpašniekam, kā likuma ietvaros attīstīt savu teritoriju. Turklāt, šobrīd Rīgas domes Attīstības departamentā izstrādes stadijā esot zemesgabala Baldones ielā 7 lokālplānojums, kurā paredzēts atstāt ēku vēsturiskā veidojumā.

Butāns skaidro: “Būvvalde ir pagarinājusi termiņu līdz šā gada 26.aprīlim, kad projektētājiem ir jāīsteno šie projektēšanas nosacījumi, iekļaujot arī risinājumu par ēkas daļēju saglabāšanu šajā vietā.”

Savukārt Āgenskalna iedzīvotāja Liene Kārkliņa atklāj: “Vietējos iedzīvotājus ir apstaigājuši pircēji un piedraudējuši, ka mājas nolīdzinās ar zemi un uztaisīs auto stāvvietas.”

Iedzīvotāji šonedēļ uz tikšanos aicināja teritorijas īpašniekus un pašvaldības pārstāvjus, lai noskaidrotu tenisa centra turpmāko likteni.

Lai netiktu mainīts patlaban noteiktais zemes lietošanas veids un tiktu saglabāts sporta klubs, Āgenskalna iedzīvotāji šobrīd jau savākuši vairākus simtus parakstu. Tos plānots iesniegt Rīgas domē.

1 komentārs