Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Durbes un Jūrkalnes pagastos

Pievienot komentāru
Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Durbes un Jūrkalnes pagastos
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 17 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, tostarp ĀCM pirmo reizi konstatēts Durbes un Jūrkalnes pagastos, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM no 3. līdz 7. augustam konstatēta pa vienai mežacūkai Durbes novada Durbes pagastā un Ventspils novada Jūrkalnes pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts desmit mežacūkām Kuldīgas novada Gudenieku pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Aizputes novada Lažas pagastā, Iecavas novada Iecavas pagastā, Madonas novada Aronas pagastā, Saldus novada Zirņu un Lutriņu pagastos.

Līdz ar to mežacūku populācijā Latvijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 216 mežacūkām 47 novadu 103 pagastos.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.