Ar ziedu nolikšanu visā Latvijā atzīmē Varoņu piemiņas dienu

0 Komentāru

Šodien, 22. jūnijā, ir arī Cēsu kauju 102. gadadiena, kurā godina Neatkarības karā kritušos karavīrus, kuri, ziedojot dzīvības, sekmēja neatkarīgas valsts atjaunošanu, vēsta TV3 Ziņas.

Latvijas valsts pastāvēšana izcīnīta Neatkarības kara laikā. Pagrieziena punkts notika Ziemeļlatvijas frontes līnijā, kur latviešu un igauņu karaspēki pēc vairāku dienu cīņām 22. jūnijā pie Cēsīm uzveica Landesvēra armiju un atkaroja teritoriju līdz pat Rīgai.

Par godu šiem varonīgajiem un valsts pastāvēšanai tik svarīgajiem notikumiem ik gadu šajā dienā noris Cēsu kauju atceres pasākumi. Šogad pirmo reizi kritušos godina ne tikai Cēsīs, bet arī citviet Latvijā.

Baiba Bļodniece, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre

“Cēsu kaujas ir īpašs laiks ar to, ka mēs atceramies, ka mēs nebijām vieni – blakus, plecu pie pleca, mums bija igauņu karapulki, kas mums palīdzēja izcīnīt Latvijas kaujas.”

“Neatkarības kara sākumā situācija bija sarežģīta – tur bija tik daudzas puses, kas gribēja dominēt mūsu valstīs un pārņemt varu. Cēsu kaujas un kopīgā uzvara iezīmēja brīdi, kad igauņi un latvieši beidzot un uz visiem laikiem pārņēma savu valstu likteni savās rokās,” stāsta Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilipus.

Kritušos pieminot, 22. jūnijā pie neatkarības simboliem ziedi gūla Cēsīs, Stalbē, Raiskumā un citviet. Bijušais armijas komandieris Raimonds Graube uzskata, ka šajā – pandēmijas – laikā šādi atceres brīži ir sevišķi svarīgi.

Raimonds Graube, atvaļinātais ģenerālleitnants

“Ir ļoti svarīga šī vēsturiskā atmiņa, kad notiek cīņa par prātiem un sirdīm, kad tiek vairāk mēģināts uzvarēt tautu, tautas gribu, tautas pārliecību ne vairs ar ieročiem, bet dažādiem psiholoģiskiem un falšās informācijas metodēm. Šīs piemiņas vietas ir atgādinājums, ka mums neviens brīvību nav uzdāvinājis, ka viņa nav tik vienkārša un pašsaprotama.”

Cēsu kaujās igauņi zaudēja 110 karavīrus. 405 tika ievainoti vai pazuda bez vēsts. Savukārt Ziemeļlatvijas brigādes rindās krita 13 kareivji, bet ievainoti – vēl 43.

0 Komentāru